Jump to content

Lanterna tactica STINGER

CITADELA
 Share

Recommended Posts

• Moderator

Vand 2 lanterne tactice STINGER – folosite, dar in stare de functionare ireprosabila. Prezinta cateva zgarieturi, datorate uzurii normale. Va prezint cateva date tehnice:

Bec tip “xenon”, cu viata foarte lunga de functionare; exista cate un bec de rezerva in capacul lanternei

Fascicolul este reglabil

90 de luxi

Acumulatori de 3.6 Volt Ni-Cd, garantate la peste 1000 de incarcari

Functioneaza continu aproximativ 1h si 30 min

Greutate redusa – abia daca se simte pe curea cand o porti

Incarcator rapid de la bateria masinii, cu mufa pentru bricheta

Materialul folosit este duraluminiu folosit in aviatie, super resistent

Made in USA (nu in China, Taiwan etc)

Asa cum se vede si in poza, fiecare lanterna se vinde cu un incarcator rapid si 2 acumulatori (unul in interior si altul de rezerva). Am doar un singur toc, cumparat de la Viper.

M-au servit cu incredere, asa ca le recomand fara ezitare. Le vand pentru a-mi achizitiona altceva.

Pentru alte detalii intrati pe pagina producatorului: http://www.streamlig...=7&lang=en#tabs

In principiu vreau sa le vand impreuna, la pretul de 500 RON (taxele postale sunt incluse, indiferent de destinatia in RO). Individual, la 300 RON.

Primul venit, primul servit! Nu fac rezervari iar plata se face in avans, direct in contul meu.

Informatii suplimentare in PM.

post-1064-0-51369800-1347117338_thumb.jp

post-1064-0-51622600-1347117350_thumb.jp

post-1064-0-76552600-1347117359_thumb.jp

post-1064-0-44653100-1347117367_thumb.jp

Becul tip xenon consuma foarte repede bateria. Am dreptate? / 3,6 v, dar cati mAh au bateriile?

Daca erau pe led iti luam una.

• Moderator

Ma uit luni la birou si iti spun. Probabil ca o sa zici ca sunt subiectiv, dar in ciuda faptului ca este un bec xenon, bateria te tine suficient de mult (cel putin 1 ora de folosinta continua).

Daca vrei sa faci speologie, unde ai nevoie de o lanterna care sa functioneze minimum 5 ore neincetat, atunci cu certitudine ca nu vei alege acest model.

Singurul "inconvenient" este faptul ca emana caldura, ca si un bec incandescent de lanterna, spre deosebire de LED.

Later edit: Acumulatorii originali sunt de 1.6 Ah, iar cei de rezerva 1.5 Ah. Dupa umila mea parere, sunt suficient de puternici! Azi am facut probe, ambele functioneaza brici, iar una dintre ele, care a stat in fiset vreo 4 luni, inca mai avea curent in baterie :naughty:

Edited by CITADELA

• 3 weeks later...
  • 2 months later...
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.