Jump to content
  • 0

Metodologie/regulament/conditii de folosire a dispozitivului antipneu?

gorigass
 Share

Question

Buna dimineata!

Unde as putea gasi o metodologie/regulament/conditii de folosire a dispozitivului antipneu?

Va multumesc!

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Dispozitivele antipneu se folosesc in cazul opririi fortate a unui vehicul urmarit de politisti si care prin conduita de drum pune in pericol grav siguranta rutiera si blablabla...sau atunci cand conducatorul auto refuza sa coopereze cu politistul care l-a oprit in trafic si se inchide in masina(in situatia asta dispozitivul se foloseste pentru a preveni plecarea respectivului autovehicul).

Procedura o gasesti la orice coleg de la rutiera-privind oprirea vehiculelor in trafic(asta daca esti politist), daca insa esti cetatean si s-a folosit un astfel de dispozitiv impotriva ta, atunci :emo-yessir: .

Si totusi as vrea sa vad si eu odata in viata mea un astfel de dispozitiv si chiar sa-l folosesc, dar ceva imi spune ca el exista doar pe hartie :mellow: .

• 0

Este.Si a fost folosit.Cand a fortat filtrul , posesorul de Passat plin cu tigari a devenit posesor de rabla plina cu tigari dupa ce si-a luat lantul cu cuie in roti si a pupat copacul...

• Upvote 1