Jump to content
  • 0

Informatii privind Inteprinderea de Utilaj Greu de Constructii

Leonidas67
 Share

Question

Am o intrebare pentru colegii din Bucuresti , daca doriti sa ma ajutati ?

Am nevoie de adresa exacta si un numar de telefon a fostei Inteprinderi de Utilaj Greu de constructii ! Am cautat si la arhiva nationala si nu am primit nici un raspuns ! Imi trebuie urgent o adeverinta de la acestia pentru calcularea pensiei de catre cadristul nostru ! Va multumesc anticipat !

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0

asta este uzina la care a lucrat Mitrea ca sef de sindicat, inainte sa intre in politica? daca da, nici nu cred ca mai exista ca si firma.in acest caz, arhiva sa este preluata fie de o alta firma care i-a succedat in drepturi/obligatii (caz rar) fie sunt la arhiva Bucuresti (nu la Arhiva Nationala) - Adresa: Bucureşti, Calea Văcăreşti, nr. 470, sect. 4. Telefon: 021/ 332 07 61, 021/332 07 71 E-mail: dmb.an@mai.gov.ro Program Relaţii cu publicul: Luni-Miercuri, Vineri: 8.30-16.30, Joi: 8.30 -18.30 (pauză 12.30-13.00) Program Sala de studiu: Luni-Joi: 8.30-15.30 Audienţe şef serviciu: Marţi: 13.00-15.30

cineva mi-a spus ca cei de le Energoutilaj ar fi succesorii firmei pe care o cauti - este desprinsa din autobaza bucuresti a IUGC. ii gasesti pe www.energoutilaj.ro

sper sa fie informatia corecta.

Edited by maxu08
  • Upvote 6

• 0

maxu08@, esti mare frate, am reusit sa vorbesc cu acestia si in sfarsit cu ajutorul tau am rezolvat-o. Iti multumesc mult !

• 0
  • Moderator

Sunt buni si avocatii astia pana la urma :)

ai un + si de la mine, maxu08

• 0

Vin cu completari 
De firma Reco SA mai apartine doar partea de service (Adresa Sos. Andronache nr 201 bis Sector 2 Bucuresti, Tel : 021 / 240.70.10)
Pentru autobaza (soferi) Vechea locatie este pe Strada Inginer Cristian Pascal nr. 4 dara acolo nu mai este nici un sediu. Trebuie sa luati legatura cu Domnul Olteanu Tel: 0723.482.125

• 0

Am o intrebare pentru colegii din Bucuresti , daca doriti sa ma ajutati ?

Am nevoie de adresa exacta si un numar de telefon a fostei Inteprinderi de Utilaj Greu de constructii ! Am cautat si la arhiva nationala si nu am primit nici un raspuns ! Imi trebuie urgent o adeverinta de la acestia pentru calcularea pensiei de catre cadristul nostru ! Va multumesc anticipat !

Stimate Domn Leonidas , am si eu o intrebare legata de intreprinderea IUGC Bucuresti. Eu am lucrat la SUT Bucuresti care si-a schimbat numele in IUGC am si eu nevoie de nr. de telefon ca sa-mi pot lua o adeverinta de venituri . Poate ma ajutati Dvs.

Cu deosebita stima. 

Constanta Rebigan

• 0

Stimate Domn Leonidas , am si eu o intrebare legata de intreprinderea IUGC Bucuresti. Eu am lucrat la SUT Bucuresti care si-a schimbat numele in IUGC am si eu nevoie de nr. de telefon ca sa-mi pot lua o adeverinta de venituri . Poate ma ajutati Dvs.

Cu deosebita stima. 

Constanta Rebigan

Cu multa placere, stimate coleg Rebigan ! Firma se numeste acum RECO SA, Adresa Sos. Andronache nr 201 bis Sector 2 Bucuresti, Tel : 021 / 240.70.10

• 0

Buna ziua, am nevoie de informatii privind aceste 2 societati:

1. Intreprinderea de mecanizare si transport Bucuresti, transformata in Statia de Utilaje Grele si Transport pentru constructii (fost IUGC Bucuresti). Unitatea emitenta a carnetului de munca este Statia de utilaje grele si transport pentru constructii Voluntari. Anul 1977-1981.

2. TLH Bucuresti trust antepriza de lucrari hidrotehnice speciale Bucuresti, brigada Ialomita. S-a transformat in GS Muntenia Santier Ialomita, apoi in SC ASCONA SA. Anul 1986-1992.

Am fost la adresa Sos. Andronache nr 201 bis Sector 2 Bucuresti si mi s-a transmis ca nu este acolo si sa incerc spre padurea Voluntari, pe langa un restaurant.

Mentionez ca am nevoie de un numar de telefon si adresa lor pentru adeverinta pentru grupa de munca.

Va multumesc anticipat!

• 0

Domnule" costelchiru " am și eu aceiași problema ca dumneavoastră. Dacă ați primit ceva indicii , vreun nr. de telefon sau adresa din Voluntari va rog mult de tot sa îmi spuneți și mie.Vă Mulțumesc. 

• 0

Buna ziua,

D-nul Rebigan, ati reusit sa aflati informatii despre SUT Bucuresti? Va intreb intrucat am lucrat si eu la aceasta firma in perioada 1975-1976 si am nevoie de o adeverinta de vechime de la ei. Eu am lucrat in Giurgiu, pe santierul Giurgiu-Razmiresti din comuna Gaujani.

Daca aveti mai multe informatii despre aceasta firma, va rog din suflet sa mi le transmiteti si mie.

Va multumesc frumos!

Sanatate multa!

• 0

Caut și eu aceeași întreprindere pe care o căuta acum vreo 7 ani Leonidas67 , din aceleași motive - adeverință pentru pensie ... 

Întreprinderea de Utilaj Greu pentru Construcții Basarabi , jud. Constanța 

Nu are nici o legătură cu Energoutilaj , am sunat acolo , iar de la I.T.M.Constanța mi s-a spus că arhiva e la lichidator .

Lichidatorul l-aș afla de pe site-ul Tribunalului Constanța , dar am văzut că cel ce întreba aceeași chestie în 2012 a rezolvat speța ,

deci mă mai poate ajuta și pe mine cineva ?

Mulțumesc anticipat .

• 0

Pana la urma am gasit ceva..firma Uberum din Braila  este firma de arhivare care a preluat documente de la Grant Trans, ex..IUGC Buc..Autobaza Buc..Utilaj Greu Buc.. o gramada de transformari...😏... Succes .