Jump to content
POLITISTI.ro

Ce parere aveti despre personajele din emisiunile de divertisment imbracate in uniforma de politie

Tudor
 Share

Recommended Posts

Astept niste raspunsuri de la voi!Mie unul nu mi se pare deloc amuzant;intamplarile penibile din acea emisiune denota faptul ca un politist este incapabil,needucat simulte altele!Mi se face scarba.... :slapb:

Acum ceva vreme inainte nu era voie sa subestimezi un agent de politie ,mai ales pe cale publica!Dupa un timp s-a dat voie dar fara gradele profesionale atasate;Acum se pare ca nu mai are nici o importanta....

Edited by Tudor

Eu nu urmaresc emisiunile de divertisment de la noi fiindca nu-mi plac. Pur si simplu nu mi se par amuzante, mai degraba sunt stupide. :mellow:

Banuiesc ca te referi la ceva gen cum era Vacanta Mare inainte, cu Garcea sau ceva ca Trasniti in NATO? :hmmmt: Cred ca le acorzi prea multa importanta. Aceste emisiuni sunt pamflet si trebuie luate ca atare. Atat timp cat beneficiem de libertatea de exprimare putem face misto de orice si oricine, in niste anumite limite, bineinteles.

Nu suntem singurii cu agest gen de emisiuni. Uita-te si la americani, la Saturday Night Live sau Jay Leno. Si ei fac misto la greu, de tot ceea ce inseamna persoana publica (politicieni, artisti) si chiar de politisti.

Inca o data iti spun, nu trebuie sa le iei in serios. Menirea lor este sa distreze, nu sa jigneasca.:)

Da, dar la noi nu exista mentalitatea americana, sa fie tratat ca un pamflet.

Nu putem face comparatie cu aceste emisiuni.

Eu tind sa fiu mai drastic in legatura cu mai toate emisiunile de divertisment de la noi:

Emisiuni cu prosti, pentru prosti... Atat timp cat publicul raspunde la astfel de emisiuni facand audienta, nici o televiziune nu isi va schimba grila.

Miadry... nu poti sa compari "Trasniti in NATO" cu "Saturday night live". pur si simplu nu poti!

Poate cu "Mondenii" ( vechea componenta in special).

Oricum avem mult de munca daca vrem sa schimbam imaginea tatuata de Garcea si altii... si nu prea vad interes "de sus" in sensul asta...

Dar nu comparam. Doar dadeam exemple de emisiuni de la noi si de la ei.

Bineinteles ca nu exista comparatie intre cele doua.

Mai avem mult de invatat la capitolul comedie. Gandeste-te ca au facut prostia aia de "La Bloc" dupa modelul "Married with children" si nu le-a iesit deloc. In loc sa fie amuzant, e doar stupid si vulgar.

Cand zic ca mai avem mult de invatat ma refer la generatia actuala de actori de comedie, nu la acei care, din pacate, acum nu mai sunt printre noi.

Miadry,bundesgrenzschutz nu se referea la felul cum joaca actorii,ci la mentalitatea oamenilor care se uita la asa ceva si la comparatiile care le fac acesti oameni!

Pai oamenii care se uita la asa ceva si iau de bune chestiile de acolo, inseamna ca sunt prosti.

Prostia lor, problema lor. :)

• Moderator

Un rapper din Franta a fost chemat in fata justitiei. Iar motivul este ca tanarul a postat pe Internet un video-clip intitulat "Trageti in politisti!"

"Abdul X" este un necunoscut in lumea rapp-ului, dar a reusit sa atraga atentia numai cu pretul unui proces. De fapt va puteti convinge si singuri daca priviti acest fragment din clip-ul sau. E o nulitate, doar racneste ca un magar ... nici vorba de muzica.

In ancheta a declarat ca versurile piesei nu ii reflecta convingerile. Iar pistolul cu care s-a filmat este doar o jucarie.

Sindicatul politistilor s-a sesizat dupa aparitia video-clipului si a cerut ministrului de interne sa intervina.Pedeapsa lui "Abdul X" ar putea fi exemplara.

Recent, presedintele Srakozy a anuntat ca vrea sa intareasca arsenalul represiv impotriva celor care iau in deradere fortele de ordine.

A avut si el parte de cele 5 minute de celebritate.

Daca prin talent nu s-a putut remarca pentru ca nu-l poseda, a trecut la metode neconventionale.

• 4 months later...

principala problema care ma deranjeaza este ca in aceste emisiuni sunt folosite uniformele cu tot cu etichete insemne si asa mai departe,ar putea cel putin sa dea jos etichetele cel putin si oricum din cate stiu purtarea lor este interzisa prin lege daca nu esti angajat al institutiei specificate pe eticheta,dar cum in tara noastra de doi lei este incurajata nerespectarea legii mai tot timpul nu ma mai mira nimic!!!!!!!