Jump to content
  • 0

Cat timp ramane?

warnus
 Share

Question

Daca te opreste pe strada un politist in jurul orei 11 , esti minor , si te trece in acea agenda si in baza de date , cat timp este valabila acea inregistrare ? Dupa cat timp se sterge daca nu mai faci nimic?

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nu am facut nimic , eram cu inca niste prieteni si unul dintre ei a stigat odata ceva . Si nu ne-au spus nimic , doar ne-au cerut actele , nu ne-au spus de ce , absolut nimic , dupa aceea ne-au lasat sa plecam fara nici o grija , nici o indicatie , nimic.

Edited by warnus

• 0

si ce este rau in asta? erai mai linistit daca luai ao amenda ptr tulburarea linistii publice sau daca te duceau la sectie si iti chemau parintii sa te preia de acolo? probabil ca esti masochist sau ai vazut filme cu bad boys si vroiai sa ai cu ce te lauda a doua zi la scoala ;)

• 0
  • Membru

Politistul are dreptul sa te legitimeze mai ales daca esti la ora tarzie pe strada iar tu ai obligatia sa prezinti actul de identitate acestuia.Daca ai facut ca "Tarzan" nu ai facut altceva decat sa atragi atentia asupra ta,sau poate chiar ai vrut acest lucru.Faptul ca ai fost trecut in agenda nu inseamna neaparat ca vei fi si sanctionat (asta daca nu comentezi sau faci pe smecherul) ,insa imbogatesti baza de date cu persoane a politistului .

.

• 0

Multumesc de informatie , si fiti linistiti ca nu am facut pe smeceru si nu am zis ca nu ar ave voie sa ma legitimeze , dar eram curios ce rol a avut sa ma traca in baza de date , plus ca nu eu am facut ca tarzan ca un prieten , oricum multumesc de informatie.

si ce este rau in asta? erai mai linistit daca luai ao amenda ptr tulburarea linistii publice sau daca te duceau la sectie si iti chemau parintii sa te preia de acolo? probabil ca esti masochist sau ai vazut filme cu bad boys si vroiai sa ai cu ce te lauda a doua zi la scoala ;)

sunt bucuros ca nu mi-a dat amenda , si nu e ceva de laudat ca te-a prins politia pe strada.