Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

instructajul....

vecinul
 Share

Question

La intrarea in schimb in cadrul Sectiei de politie Rurala ( nou infiintata) se efectuiaza un instructaj.Din cate imi aduc eu aminte din fisa postului acesta reprezinta 15 min. din programul de lucru ...sau nu ?!?!?!?

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

multumesc ! Am un sef care se ia de mine ca am ajuns la fara zece! Eu am raspuns ca la fix si respectiv 15 min. din timpul de lucru, drept consecinta voi fi mustruluit ca am lasat murdare presurile interioare de la masina de serviciu ! Sic !

Edited by vecinul

• 0

multumesc ! Am un sef care se ia de mine ca am ajuns la fara zece! Eu am raspuns ca la fix si respectiv 15 min. din timpul de lucru, drept consecinta voi fi mustruluit ca am lasat murdare presurile interioare de la masina de serviciu ! Sic !

asa e si pe la noi...dar eu m-am obisnuit sa vin la lucru pe la 35-45 maxim....nu de alta dar mai stau cu colegii la o poveste o gluma, ne ridicam pistoalele si la fara 5 suntem in sala de instructaj. la si 10 in teren. treaba e ca sefu vrea ca la fix sa fim deja in teren.

nu se poate din doau considerente, facem patrula cu jandarmi si comunitari iar astia nici de-al dracu nu vin mai devreme de fara 1 minut.

legal, trebuie ca la fix sa ai dotarea asupra ta, sa prticipi la instructaj si la maxim si 15 sa pleci in teren. poate doar sa te f... ca vi la fix si in loc sa fi la instructaj astepti sa-ti ridici pistolul. sau sa te caute in coarne pentru cu totul alte activitati....

• 0

La mine se face pana la fix instructajul ala de doi bani, adica semneaza aici, stiti ce aveti de facut,bla...,bla....,de la fix luam armamentul si pe cai.Am auzit zilele trecute ca voi fi f ....._t pe motiv ca am lasat masina murdara cand am venit la schmbul trei, in speta nu am scuturat presurile de la sofer.

Consecintele dialogului - cat este ceasul ? 22,00 domnule....Lace ore se vine ???La fix domnule,instructajul se fece 15 min. din timpul de lucru, Daaa?!?!?Las ca mai vedem noi ....!!!

Edited by vecinul

• 0

oricum nici mie nu-mi convine,ca deja la instructaj trebuie sa fiu cu pistolul si munitia in toc.Asa ca trebuie sa fiu cam cu 30 de minute inainte de a intra in servici.