Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Circulatie buldoexcavatoare in Bucuresti

AFC
 Share

Question

Buna seara, referitor la circulatia buldoexcavatoarelor pe drumurile publice, mai ales in Bucuresti, stiam ca trebuie ele trebuie sa circule pe un traseu bine determinat,

cu foaie de parcurs la fiecare deplasare. Intrebarile mele sunt: pentru buldoexcavatoarele Apa Nova cine stabileste traseul ?  Utilajele Apa Nova sunt  "scutite"  de aceste reguli ?

Numere de identificare au doar primavara apoi dispar raman doar autocolantele cu "Veolia" si " Apa Nova". Am inregistrari cu 2 utilaje d-ale lor in care soferul vine la domicilui cu buldoexcavatorul " ca sa aduca ceva".  In traficul din Bucuresti niciun politist nu-l va opri considerand ca se deplaseaza la sau de la vreo lucrare.  in 2019 a venit de 32 ori, in 2020 cu pandemia doar de 27 ori si continua ....

Cine are dreptul sa ceara foaie de parcurs si traseul  ?

Multumesc

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Poţi formula o reclamaţie / petiţie către Brigada Rutieră Bucureşti. O poţi trimite şi în format electronic accesând secţiunea Petiţie online https://bpr.politiaromana.ro/ro/petitii-online, fie la adresa de email bpr@b.politiaromana.ro
ATENŢIEOrice petiţie sau reclamaţie trebuie să fie semnată şi să conţină datele complete de identificare a petentului. Petiţiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petiţionarului nu se iau în considerare şi se clasează. Mai multe detalii aici: Dreptul de petiţionare

• 0

Multumesc, am trimis petitie, am semnat am dat adresa si nr de tel, am trimis print screen-uri de pe cam de luat vederi,  nu au vrut inregistrarile si daca vreti atasez raspunsul lor dar nu as vrea sa fie vizibil pe site.

Dar multumesc pentru adresa de mail, o sa le scriu si acolo. Pana la urma nu este treaba mea ca "un baiat" vine acasa sa-si aduca motorina furata chiar cu buldoexcavatorul de mare tonaj de la care o fura.  Sa zicem ca nu a inteles agentul care a citit prima petitie sau daca a inteles si e ok sa te plimbi in Bucuresti cu buldoexcavator atunci e ok si pt mine.

Deci la Apa Nova "curge apa si motorina "

Multumesc

• 0
  • Moderator

Petiţiile sunt analizate şi repartizate spre soluţionare de către şeful structurii de poliţie.