Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0
Roxxanna

Obtinere duplicat după certificatul de înmatriculare

Question

Roxxanna

Buna seara,

Imi puteti da cateva informatii legate de urmatoarea situatie: 

Parintii au decedat recent, trebuie sa facem sucesiunea, marea problema este ca nu gasim actele, adica taloanele auto si nici cartile de inmatriculare a 2 autovehicule.

Avem doar dovada ca se plateau impozitele la ele si avem factura de achizitionare a unuia dintre autovehicule.

Care este procedura pt a obtine duplicatele la taloanele auto? 

Multumesc!

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• anghel2000
      By anghel2000
      Buna ziua. Am cumparat de curand o masina din alt judet. Am toate actele masinii (carte/talon), contractul de vanzare cumparare (sunt un cumparator foarte credul, am dat o suma si pe act este alta mult mai mica, am sesizat ulterior), problema este urmatoarea:
      - pe carte si talon este alt proprietar decat vanzatorul. Am totusi fisa fiscala a proprietarului. Doar atat.
      - am platit asigurarea, am facut RAR-ul, am inregistrat-o la primarie
      -vanzatorul refuza sa-mi trimita fisa fiscala si celelalte documente, motivand ca are o amenda neplatita si nu poate obtine fiscalul
      -care sunt concret celelalte documente? (eu am uitat ca traim in Romania si am considerat ca daca eu sunt cinstita, si vanzatorii sunt la fel. De mentionat, am cumparat-o de la o femeie, care parea super, dar...)
      -ce pot face daca nu mi le trimite?
      -cat timp pot circula?Inca n-au trecut 30 de zile
      -cine primeste o eventuala amenda?
      -am fost la politie si mi-a spus sa consult un avocat, nu mi-a primit plangerea
      -ce risc eu in cazul in care sunt oprit de politie?

Va multumesc.
    • tomymondeo
      By tomymondeo
      Buna ziua, am si eu o problema si nu gasesc raspunsul nicaieri, eu am avut o masina inmatriculata in bulgaria, am vandut-o si am stabilit de comun accord cu clientul sa ne vedem a doua zi pentru a face contract de vanzare-cumparare deoarece era foarte tarziu si nu gaseam nici o firma de facut acte auto la ora aceea. de atunci ( cca 2 saptamani) nu mai raspunde la telefon. Va rog frumos sa imi dati un sfat sau o sugestie ce pot face in acest caz. Va multumesc!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.