Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Dana09011991

Consecinte pt coducere cu numere false

Question

Dana09011991

Buna ziua

In anul 2016 am ramas fara permis in urma conducerii autovehicului cu numere false, cu drept de circulatie in urma dovezii . Aveam carnet de 3luni. Astazi mi s a comunicat ca nu v-oi mai primii dovada de circulatie si trebuie sa astept comunicare de la parchet. Doua intrebari as avea daca se poate... Am sa raman fara carnet ? Este posibil sa fiu inchisa ? 

Va multumesc !

O zi frumoasa !

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Ionutmazilu
Posted (edited)

Va salut! Am o problema care persista de anul trecut din data de 06-03-2018, sa va descriu situatia in mare. Am cumparat o masina de pe olx , la aproximativ 2 saptamani am fost oprit de politie unde au constatat ca masina are numerele false pe ea , le am explicat situatia , am sunat persoana de unde am luat masina dar in zadar ,avea telefonul inchis tot ce stiu despre el este decat numele , am fost luat la sectie sa dau declaratie , permisul mi a fost restituit fara drept de circulatie , am fost incadrat decat la conducerea unui autovehicul neimatrculat .Tot ce stiu este ca dosarul s a plimbat de cateva ori de la politie la parchet si in momentul de față dosarul este la parchet mi am angajat si avocat. Nu stiu ce sa mai fac, mi s a luat sa astept deja a trecut un an si jumatate , ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc anticipat!

Edited by Ionutmazilu

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Roby

@Dana09011991....ai toate sansele ca permisul sa iti fie anulat, cum este si normal, întrucât ai comis o infracțiune 

Cat despre posibilitatea de a fi "inchisa", nu suntem noi in masura sa facem "condamnări pe net"

Dacă vei ajunge in instanta, judecătorul va decide.

@Ionutmazilu da, avocatul te poate ajuta. Noi nu stim ce e cu dosarul ala

Edited by Roby

• 0
Ionutmazilu

Multumesc frumos! Credeti ca o sa mai dureze asa mult ? Deja mi s a luat sa astept..