Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Winter

Oprirea cutitelor la vama!

Întrebare

Winter

As dorii sa imi cumpar din afara tarii ( de pe un site) cateva cutite, bricege pentru a le colectiona! Intrebarea mea este: Credeti ca vor fii oprite la vama? Daca da, de ce?

Vreau sa mentionez ca nu vor fii folosite, le cumpar doar ca sa le colectionez!

Va multumesc anticipat!

2016-new-sog-karambit-folding-knife-440c (1).jpg

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

0 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

Nu există încă răspunsuri la această întrebare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• thdmss
      de thdmss
      E ilegal sa porti un cutit sau briceag daca nu respecta toate criteriile pentru a fi arma alba cu lama si daca il porti la tine pentru deschis cutii, taiat in lemn sau alte chestii sau activitati de genul asta? Exista vreun fel de permis care sa te lase sa ai un cutit la tine? E macar posibil in vreun fel sa porti legal un cutit ? sau oricine are un cutit la el il are ilegal?

• adrianlungu77
      de adrianlungu77
      Buna ziua!
      As dori sa stiu daca este legal sa detin un cutit in rucsac (spre exemplu cand merg la padure) NU pentru a-l folosi pentru ranirea altor persoane sau pentru autoaparare, ci pentru "supravietuire". Prin acest lucru ma refer la taierea lemnului sau alte lucruri asemanatoare, sub nicio forma folosirea pe post de arma.
      Imi imaginez ca un cutit de bucatarie nu ar fi o problema, dar eu ma refer la genul de cutit vazut in atasament
      Multumesc anticipat!

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.