Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
fmanflorea

Trecere peste masini ce ocupa trotuarul

Întrebare

fmanflorea

Buna ziua,

Sunt un cetatean model care nu a incalcat niciodata legea. Am avut placerea de a mi se sparge casa in weekend pentu a 5a oara in ultimii 10 ani, desi stau la 50metrii de sectia de politie.  Ca deobicei, venit politisti, luat amprente, si 0 rezultate. 

Intrebarea mea: Pentru cei care parcheaza masinile astfel incat sa blocheze COMPLET trotuarul, iar eu ca pieton nu am alta varianta decat sa ma duc pe sosea unde se circla cu 60-70 km/h in zona aia, si sa risc sa fiu luat pe capota.   Ce se poate face in aceste cazuri? Pentru ca sincer sunt cu nervii la pamant, ca eu sa respect legea mereu si sa ma futa tot neamul in sus si in jos.

Si mi s-a acrit la maxim sa imi murdaresc hainele de noroi si de praf, incercand sa ma strecor pe o bucata de 20cm intre zidul unei cladiri si masina nespalata a nesimtitilor respectivi.

Chiar vreau sa ma urc cu picoarele pe masinile respectivilor si sa trec trotuarul, adica hei, ai blocat trotuarul, eu il voi folosi in continuare, pur si simplu masina ta va fi un munte pe care trebuie sa il urc. 
Sau sa le rup oglinda de o parte,  hey nu am avut loc sa trec, vreau sa trec.
Sau pur si simplu sa le zgarii masina tare, si sa pretind ca asa imi este geanta, cu o bucata de metal pe o parte, si nu am avut loc sa o strecor cum trebuie prin acei 20cm.
Recunosc ca am multa ura interioara datorata nedreptatilor care mi se aplica, eu platesc taxe si urmez legea, si nu decat necazuri. Si a inceput sa imi dea pe afara.

Ce rezolvari sunt?

• Displace 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

2 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Cristi

Ia un Xanax si calmeaza-te. In viata sunt probleme mult mai mari decat ceea ce enumeri tu aici. Iar daca nu iti trece, poti apela la gardienii publici din subordinea primarului, ei sunt aproape de cetateni si de comunitate si se ocupa sa elimine astfel de probleme din viata lor. Sau ar trebui...

• Apreciez 1

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
AlexandruT

"Intrebarea mea: Pentru cei care parcheaza masinile astfel incat sa blocheze COMPLET trotuarul, iar eu ca pieton nu am alta varianta decat sa ma duc pe sosea unde se circla cu 60-70 km/h in zona aia, si sa risc sa fiu luat pe capota."

Stai in Bucuresti?  In mod normal ar trebui sa nu se parcheze asa aproape de zidul cladirii dar din pacate in realitate se intampla tocmai asta...

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.