Jump to content
POLITISTI.ro

  • 0
denisaalx64

Depunere plangere hartuire

Întrebare

denisaalx64

Tatăl unei minore în vârstă de 14ani, poate depunde plangere impotriva prietenului sau în vârstă de 20 ani , ca nu o lasa în pace , fără acordul fetei ? Când  minora va avea 15 ani , ar putea face ceva în legătură cu aceasta plangere ? În condițiile în care ea este de acord sa tina legătură cu respectivul băiat . 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

2 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

  • 0
BGeorge

Art. 208 Hărţuirea

(1) Fapta celui care, în mod repetat, urmăreşte, fără drept sau fără un interes legitim, o persoană ori îi supraveghează locuinţa, locul de muncă sau alte locuri frecventate de către aceasta, cauzându-i astfel o stare de temere, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 6 luni sau cu amendă

Art. 220 Actul sexual cu un minor

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

În ce sens nu o lasă în pace?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

  • 0
denisaalx64

În sensul ca îi trimite mesaje ,  se vede cu ea , minora fiind de acord.

Modificat de denisaalx64

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

×

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.