Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
mboncalo

Imagini sistem de supraveghere video ca dovada

Întrebare

mboncalo

Buna ziua.

Sa presupunem ca sistemul meu de supreveghere video capteaza o persoana ce comite o infractiune, furt sa zicem, imaginile, se pot folosi ca dovezi ca si baza pentru o plangere penala si in instanta ?

Intreb deoarece vreau sa imi instalez un sistem de supraveghere video la casa si vreau sa stiu daca trebuiesc parcurse niste proceduri la politie pentru a fi autorizate.

Multumesc.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

2 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Gherghisan

Buna ziua, din cate stiu, toate obiectivele supravegheate video sau prin orice alte mijloace trebuie sa aiba la baza o analiza de risc la securitatea fizica.Aceasta analiza de risc  este efectuata de catre un evaluator de risc iar lista acestora o gasiti pe site-ul Politiei Romane

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Annk23

Buna ziua! 

Matusa mea si-a donat locuinta cu contract de uzufruct viager unei cunostinte. Cunostinta respectiva nu are grija de ea, nu o ajuta cu nimic, si mai mult, ii fura din casa cand matusa mea este la spital, de exemplu. As vrea sa instalez camere de supraveghiere ca sa putem dovedi furtul si astfel matusa mea sa poata cere revocarea contractului de donatie. Intrebarea mea este : avem dreptul sa instalam camere de supraveghere in locuinta? Practic, acum proprietar este cunostinta respectiva, nu mai este matusa mea, ea avand doar drept de folosinta viager. Multumesc! 

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.