Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Sign in to follow this  
Anonim0309

Denunt pentru consum de droguri

Question

Anonim0309

Cum pot face un denunt anonim impotriva sotului meu care este consumator de droguri,legale din acelea, fara sa se afle ca eu am facut acest lucru. Nu mai pot lupta eu cu el sa renunte la droguri,se drogheaza inclusiv in preajma copilului nostru de 1 an si 6 luni.Eu ma tem sa fac un denunt in numele meu impotriva lui,dar deja se ajunge prea departe.Cunosc mare parte din locurile de unde isi achizitioneaza,stiu ce anturaj are si cu cine fumeaza acele droguri.Dar cred ca este de inteles ca nu pot face eu acel denunt.nu suntem separati sau in proces de divort,dar am ajuns la aceasta solutie pentru ca nu mai stiu cum sa il determin sa renunte la viciul asta.nici macar nu vrea sa inteleaga sa nu mai stea in preajma copilului cand este drogat. Va multumesc

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Marius

Trebuie să ştii că în România consumul de droguri nu se pedepseşte. În schimb, deţinerea de droguri în vederea consumului se pedepseşte.

Citeşte şi aici:

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
CITADELA

Si denunt “anonim” nu exista...orice sesizare - pentru a fi credibila - trebuie sa fie facuta cu nume si prenume...

Totusi, ai putea sa iei legatura cu politistii de la anti-drog, sa le explici situatia de fapt si poate ei te pot sfatui mai bine.

• 0
skip

Din ce localitate esti? 

• 0
Bibix130

Buna ziua .. daca stiu pe cineva care consuma aceste droguri de 8 ani de zile si este si profesoara...dar ii stiu doar numele... se poate face ceva in legatura cu acest fapt daca fac o reclamatie ? Sau este nevoie si de anumite dovezi ? Multumesc