Jump to content
  • 0

Schimbare certificat înmatriculare

Mishhuu
 Share

Question

Mi-am făcut recent o programare la RAR pentru a omologa niște anvelope, și spre surprinderea mea in certificat la observații an trecute anvelopele ce sunt pana in momentul de fata omologate. Acum dacă omologhez altele, ar trebuie sa schimb certificatul, nu?Nelămurire mea este dacă trebuie sa îmi fac programare și la poliție pentru certificat, ce acte îmi trebuie acolo și dacă îmi da certificatul nou pe loc sau imi dau o dovada. Dacă știe cineva la RAR  cum se procedează pe lic îmi modifica talonul? Sau îl las acolo?

Si încă o nelămurire mai am. Masina mea este gri, iar eu vreau sa ii colier plafonul negru, trebuie și asta omologat?

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator
în urmă cu 16 ore, Mishhuu a scris:

Nelămurire mea este dacă trebuie sa îmi fac programare și la poliție.

Evidenţa înmatriculărilor şi eliberarea certificatelor de înmatriculare NU se mai face de către Poliţia Română de ani buni.

• 0

Salut,

Mi-am schimbat acum un an adresa din buletin. Din motive obiective, nu am modificat și talonul/CI a masinii în termenul legal de 30 de zile, dar așvrea să o fac acum. Aș vrea să întreb dacă se plătește vreo amendă sau sumă suplimentară față de pașii standard descriși pe drpciv.ro? Nu aș vrea să prelungesc inutil procedura și să achit din timp, dacă e cazul.

Mulțumesc anticipat pentru răspuns.