Jump to content
POLITISTI.ro

coffetime

Conditii si criterii specifice privind recrutarea

Recommended Posts

coffetime

Vreau sa ma inscriu la scoala de politie dar nu indeplinesc una din cerintele specificate,cerinta este urmatoarea: -să nu fi fost destituiţi dintr-o funcţie publică sau să nu le fi încetat contractul individual de muncă pentru motive disciplinare în ultimii 7 ani;
In cazul meu in 2014 m-am angajat la o firma,am muncit timp de o luna,dupa care nu m-am mai prezentat la locul de munca din motive personale (de lene... :doh:).La scurt timp m-am angajat din nou in alta parte.Intrebarea mea pentru dumneavoastra este urmatoarea: Indeplinesc cerinta daca ultimul contract de munca nu este incheiat din motive disciplinare?
Va multumesc!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

iav

Dacă ești predispus la lene, te sfătuiesc să nu te faci polițist. Ce te faci dacă te tamponează lenea taman când trebuie să încătușezi un recalcitrant?

• Upvote 1

Floz

Reclama pentru politia Noii Zeelande! Excellent! 

Sache

La noi ai nevoie doar de actul de identitate. Cel putin asa a fost in ultima perioada. Ce spot de promovare, suntem in Romania, unde un fost bodyguard a ajuns ministru si general cu 4 stele, unde o secretara de scoala generala rurala a ajuns prefect si apoi ministru si exemplele pot continua. Cand educatia este la pamant, nonvalorile ajung sa ne conduca.