Jump to content
  • 0

Conducere dupa expirarea perioadei de suspendare

Andrei12345678
 Share

Question

Buna ziua,

Cu siguranta acest topic a mai fost discutat insa chiar nu il gasesc. Pe data de 23 (sambata) imi expira perioada de suspendare, incepand cu data de 24 pot conduce? In principiu vreau sa ma duc sa imi ridic luni (25) permisul de la Bacau (momentan locuiesc in Bucuresti). 

Multumesc!

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Ai dreptul să conduci după ce expiră perioada de suspendare, dar poţi fi sancţionat cu amendă pentru lipsa documentului.

• 0

Multumesc frumos pentru raspuns. Am mai citit pe diferite forumuri si erau informatii de genul ca daca te opreste iti poate face dosar penal si ca permisul abia dupa ce este ridicat se ridica si suspendarea ..

O zi buna!

• 0

Buna ziua, mi a fost suspendat permisul pe o perioada de 60 de zile, fara drept de redobandire, motivul fiind un accident. Eram obligat sa sustin examenul pentru verificarea cunostintelor, am dat acel test si am fost admis, intrebarea mea este: Daca am fost admis la acel exament, am platit amenda si azi este ultima zi de suspendare, pot conduce de maine daca nu ma prezint la Serviciul rutier? Stiu ca risc amenda pentru lipsa documentelor, dar in afara de amenda pot primii si alte sanctiuni?

• 0
  • Membru

Noi iti recomandam sa mergi sa ridici permisul și de abia după aia sa conduci.