Jump to content
  • 0

Expulzat si extradat din UK - Anglia

Iulian23
 Share

Question

Buna ziua . Rog daca pote cineva sami dea cateva detalii acum 2 ani am fost extradat di uk pe baza unui madat de 18 luni pentru ultraj fapta fiind in romania acun cand mam eliberat am incercat sa ma reintorc in uk si nu am fost lasat sa trec ar pute cineva sa ma ajute cu o informatie cat de mica cum si ce trebuie sa fac sau dupa cat timp va fii totul ok .Multumesc  anticipat

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

Pentru a intra in Anglia legea Regatului Unit cere sa fii o persoana de bun caracter. In legea lor o persoana de bun caracter este o persoana care are un cazier curat (sau cu probleme mici -insa de f mare vechime - de obicei 10 ani) iar din punctul tau de vedere datorita timpului de incarcerare e clar ca ultrajul a fost serios asa ca mai romaneste nu vad sa te lase sa te intorci acolo prea curand, iar daca Brexitul merge inainte deci nu mai sunt legati de legea UE referitoare la libera circulatie, probabil niciodata! Nu ii intereseaza unde a fost fapta - iar faptul ca ai fugit si a fost nevoie de extradare te ajuta si mai putin.