Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Plata amenda rutiera

mihai20
 Share

Question

Salut,

Am fost amendat pentru prima oara in 5 ani si nu sunt familiarizat cu procedurile, asa ca am cateva nelamuriri, poate stupide, dar pentru mine utile si v-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu niste indrumari. Am mai cautat aceste informatii, insa nu am gasit nimic util.

Azi am avut ghinionul sa ma angajez intr-o depasire pentru care am fost nevoit sa accelerez si sa intalnesc un radar cativa metri mai in fata, motiv pentru care am fost amendat pentru depasirea limitei de viteza. Treaba s-a intamplat pe Bvd. Vasile Milea in Bucuresti, cred ca se incadreaza in sectorul 6. Am aflat ca se poate plati amenda online pe ghiseul.ro si am vrut sa fac acest lucru ca sa scap de niste drumuri. Problema pentru mine este ca imi cere sa mentionez sectorul domiciliului institutiei, care am inteles ca este in antetul procesului verbal. Mie agentul mi-a scris in procesul verbal "BR - SSRS 1,2 si 6". Eu ce ar trebui sa inteleg din 1,2 si 6? Ca pot sa aleg sa achit catre oricare dintre sectoarele 1, 2 si 6 sau aceste numere au cu totul alta semnificatie? De asemenea am vazut ca dovada platii pentru capitala poate fi trimisa si online la adresa "oug41.2016.br@b.politiaromana.ro". Este mai recomandata procedura decat prin posta? Mentionez ca am domiciliul tot in Bucuresti.

Multumesc frumos pentru timpul acordat.

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet