Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Masini nemiscate din parcarea blocului

Coriina12
 Share

Question

Buna ziua, am si eu o intrebare la care inca nu am reusit sa gasesc raspunsul si sper ca va veni de pe acest site. Am in spatele blocului( in parcarea mult prea neincapatoare) 4 persoane care detin cate 2 masini. Asta nu ar fi o problema, daca toate masinile s-ar muta de pe acel loc. Fiecare persoana dintre cele mentionate, tine cate un loc de parcare ocupat de o masina care nu a mai fost miscata de cel putin 1 an. Tin sa precizez ca toate prezinta rugina si cauciucurile pe pana, iar cel putin 2 din ele nu prezinta asigurare. Daca am incercat sa parchez pe unul din locurile unde parcheaza persoanele respective masinile cu care circula(la geamul meu), mi-au ridicat stergatoarele,m-au jignit si mi-au facut scandal, sa-mi mut masina. Scriu acest post din postura unei persoane care circula zi de zi cu masina si care nu poate parca nicaieri, deoarece "epavele" ocupa locurile de parcare. Chiar nu este nimic de facut in privinta aceasta? Sper ca intrebarea mea nu va ramane fara raspuns. Va multumesc

Edited by Coriina12

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Problema expusă nu intră în sfera de competenţă a Poliţiei Române. Pentru soluţionarea acestei probleme trebuie să vă adresaţi primăriei.