Jump to content
  • 0

Inmatriculare auto din strainatate - documente necesare

ionutcdi
 Share

Question

Salut ! Am si eu o problema. am cumparat de curand o masina inmatriculata in suedia, iar acum vreau s-o inmatriculez in tara, dar proprietarul din suedia a mai scos un talon, iar asta pe care il am nu mai e valabil. se poate inmatricula cu talonul care il am eu? daca nu, ce pot face? multumesc

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Salutare ! As dori sa achizitionez un autovehicul inmatriculat in Elvetia, dar fabricat in Germania. 

Care ar fi pasii care trebuiesc urmati ?

Banuiesc ca procedura e putin diferita ,fiind o tara non-ue. 

Multumesc .

• 0

Poliţia Română nu se ocupă cu înmatricularea autovehiculelor. Acest site se numeşte poliţişti.ro şi se adresează, în principal, poliţiştilor.
De înmatricularea vehiculelor şi de eliberarea permiselor de conducere se ocupă un serviciu aflat în subordinea fiecărei prefecturi. Acest serviciu nu are nicio legătură cu Poliţia Română, iar angajaţii acestui serviciu nu sunt poliţişti!

• 0

Am o întrebare pentru un coleg de la SRPCIV, dacă activează vreunul pe forum. In cazul inmatricularii permanente a unui autovehicul utilizat, înmatriculat anterior intr-o țara UE, solicitantul - persoana fizica trebuie sa prezinte certificatul TVA? Sau acesta este solicitat doar in cazul persoanelor juridice?