Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Modificare bara protecţie faţă la maşină

tiggerman7676
 Share

Question

Bine , v-am gasit , ma bucur ca pot discuta cu cineva care lucreaza in politie , nu stiu daca este bine aici , pentru intrebarea mea , dar pentru ca sunt la inceput prima mea vizita , nu stiu unde sa pun intrebarea , sunt un pasionat al masinilor , si imi place putin sa arate masina mai personalizata , intrebare : am voie sa dau jos bara fata de pe masina si sa pun alta tot originala doar ca are gauri de aerisire mai mari , nu facuta de producator , cii.....de o firma , si nu se da omologare pentru asa ceva , deci am voie sa modific doar gurile de aer de la bara fata sau nu ? adica este legal , RAR-ul nu se leaga de masina ?

O zii linistita va doresc tuturor !

Edited by tiggerman7676
un cuvant in plus

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

Depinde ce vrei să-i faci. Și, ca să-ți dau un exemplu pentru a înțelege, luăm o Skoda Octavia 3, normală, căreia îi dăm spoilerul de pe față jos și-l înlocuim cu unul de la Skoda Octavia 3 RS, care diferă un pic. În exemplul dat nu-i nicio problemă pentru că o astfel de modificare nu schimbă mai nimic în designul mașinii ci doar ”dă” impresia că ai altceva. Cunoscătorii or să observe imediat. Dar dacă vrei să o faci sorcovă sau avion, te-aș sfătui să stai liniștit. În caz că rămâi fără talon reținându-ți-l poliția, ca să ți-l redobândești o să fii nevoit să aduci mașina la dotările de serie, adică să strici țigănia și să-i pui la loc ce avea înainte.