Jump to content
POLITISTI.ro

Politia Romana - Desconsiderata ?

LEX91SPETSNAZ
 Share

Recommended Posts

Vreau sa se inteleaga de la inceput ca NU sunt creatorul acestui filmulet ! L-am gasit pe youtube din intamplare, si cred ca trebuie sa il vedeti si voi ! :emo-yessir:

Astept parerile voastre ! :good:

Edited by Administrator
Eliminare link.
  • Downvote 7

In ceea ce priveste videoclipul, nu este decat frustrarea unui om ( vezi canalul sau de youtube ).

Politia eu cred ca isi face datoria ,cine nu isi face datoria este justitia si legiile de c...t de la noi din tara.

Dupa cum bine stii nu politia romana este de vina, trebuie sa existe si un procuror bun ,un judecator care sa judece cum trebuie ... etc . :emo-yessir:

Edited by Eduard

de acord. politia este doar o parte a unui sistem. problema este ca se afla si in contact direct cu societatea, spre deosebire de parchet si judecator, si din acesta cauza exista aceasta deformare a perceptiei - daca scapa, politia este de vina. daca este arestat, politia abuzeaza. de aceea trebuie acel PR de care tot vorbesc.

• Upvote 3

Chiar trebuie promovat acest filmulet infect?

Nu sunt decat niste frustrari ale unor oameni care nu au nicio legatura cu sistemul de siguranta si de justitie, care nu fac altceva decat sa-si dea cu parerea in toate domeniile.

E plin internetul de dobitoci,frustrati, mistocarii si complexati ... si aici publicati astfel de mizerii?!?!

Propun stergerea acestui topic de r...t!!! Care e utilitatea lui? Sa ne dam cu parerea despre ce?

• Moderator

E un clip tendentios, fara nicio acoperire in realitate facut de niste habarnisti.

In primul rand autorii nu cred ca pot face diferenta intre jandarmi si politisti si pur si simplu ii confunda. Pentru ca la un concert nu politia are competente, ci jandarmeria. Din cate stiu a existat un scandal la un astfel de concert, intrucat jandarmii au evacuat niste spectatori pe acolo.

Deci, daca tu nu poti face deosebirea intre un politist si un jandarm, cum oare poti sa-ti mai si dai cu parerea despre activitatea politiei intr-un mod obiectiv?

Au preluat mot-a-mot niste aberatii ale unor pseudo-jurnalisti si au mai presarat printre, niste jigniri si ironii datorate frustrarilor pe care le au, dar care nu sunt sustinute de vreun argument.

Pai domnii ditamai ziaristi "profesionisti" (premiati pe la diverse gale) ar trebui sa stie ca atunci cand niste persoane (indiferent de infatisarea lor si apelativele cu care sunt ei catalogati) se strang la o inmormantare, merg pe strada sau se dantuiesc printr-un club, beneficiaza de prezumtia de nevinovatie, chiar daca ne convine noua sau nu acest lucru.

Poltia nu poate ridica pe cineva de pe strada numai pentru ca are ceafa lata, e tuns zero si poarte ochelari de soare, tricou negru asortat cu un ditamai lant de aur, chiar si daca presa sau oricine altcineva spune ca este interlop. Pentru a retine pe cineva trebuie sa existe niste motive bine intemeiate care sa convinga un magistrat sa emita un mandat.

Dar ce pretentii poti avea de la niste pseudo-corespondenti locali ce se invart in cercuri dubioase, printre interlopi?

Am mai spus-o, corespondentii din Craiova isi faceau veacul printre subiectii acelui clip. Reportera aia atat de "nevinovata" a Antenelor a fost cununata de catre o persoana cunoscuta din Craiova care in prezent este arestata pentru clonari de carduri. De aceea toate reportajele din Craiova nu sunt obiective, ci sunt doar niste politie pe care si le platesc unii altora. La aceea inmormantare, a mimat fara jena ca ar fi incercat sa de-a cineva cu masina peste ea, numai ca in realitate nu a fost deloc asa, a fost numai o inventie pentru a dramatiza putin reportajul.

In ultimii ani nu s-a mai auzit nimic de pe la Craiova. Stiti de ce? Pentru ca celor din gruparile prin care se invarteau reporterii de doi lei, le-a fost documentata activitatea infractionala si au ajuns pe la beci. Si uite asa, pseudo-reporterii nu au mai avut subiecte (polite de platit).

Oare au disparut definitiv gruparile de crima organizata din Craiova? Deloc, poate s-au mai redus, dar ar fi o copilarie sa credem ca au fost eradicate total. Totusi, intrucat cele in care reporterasii se invarteau au fost destructurate, nici reportaje nu au mai aparut.

Asa ca in concluzie, Craiova nu este un poll al clanurilor interlope din tara asta, ci este doar un exemplu a faptului ca manipularea prin televiziune, poate creea panica si poate distorsiona radical realitatea. Gruparile de interlopi din Craiova nu sunt nici mai multe si nici mai breze in comparatie cu cele similare din alte orase. Singura diferenta este ca au fost mediatizate mai mult.

Iar clipul de mai sus, demonstreaza doar amatorismul unor asa-zisi jurnalisti si frustrarile pe care le au. Nimic nu are legatura cu realitatea in el.

Chiar trebuie promovat acest filmulet infect?

Nu sunt decat niste frustrari ale unor oameni care nu au nicio legatura cu sistemul de siguranta si de justitie, care nu fac altceva decat sa-si dea cu parerea in toate domeniile.

E plin internetul de dobitoci,frustrati, mistocarii si complexati ... si aici publicati astfel de mizerii?!?!

Propun stergerea acestui topic de r...t!!! Care e utilitatea lui? Sa ne dam cu parerea despre ce?

A zis cineva ca promovez filmuletul asta? wtf :blink: ? AM SPUS CLAR CA L-AM GASIT PE YOUTUBE SI CA VREAU SA AUD SI PAREREA VOASTRA IN LEGATURA CU EL, avand in vedere ca sunteti in sistem de atatia ani, si cunoasteti realitatea !

Daca te simti atacat personal prin acest filmulet, probabil te incadrezi aici :clip: ... Ma intereseaza sa aflu adevarul de la oamenii care sunt zi de zi pe teren si sunt in miezul actiunii, cei care intra in contact cu lumea - fie ca sunt oameni de treaba, fie ca sunt javre !... nu de la cei care n-au iesit din birou toata viata lor (acum nu stiu daca esti om de actiune, sau stai la birou... dar te-as ruga sa nu mai fii atat de acid :beer: )

Si da, ma intereseaza niste pareri sincere, pentru ca asta vreau sa fac pe viitor, vreau sa stiu daca intr-adevar politia este atat de ingradita de legi si nu poate actiona radical :emo-box::slapb: ... acum ai inteles mai.... Horia?

Edited by LEX91SPETSNAZ
  • Downvote 10

• Moderator

Exact asta faci, promovezi acel clip prin postarea lui aici.

Despre reportajele acelea de la Craiova s-a mai discutat aici pe forum, asa ca daca aveai bunavointa sa cauti putin gaseai ceea ce te interesa.

ca sa promovezi un lucru, TREBUIE SA IL SUSTII (parerea mea) !... eu nu sustin ideile din acel video, ba mai mult refuz sa la cred ! postarea acestui filmulet aici a avut ca obiectiv dezbaterea sa... nicidecum promovarea sa !

daca nu se poate discuta omeneste pe aceasta tema, si se creeaza o asa mare neplacere, rog administratorul forumului sa stearga topic-ul :emo-yessir:

Multumesc ! :emo-yessir:

Edited by LEX91SPETSNAZ
  • Upvote 1
  • Downvote 6

• Moderator

Ce vorbesti? Cine ti-a spus tie ca promovarea pe internet consta in sustinerea unei pareri sau opinii, doar a facut misto de tine.

Simplul fapt ca tu postezi acel clip, are ca consecinta mai multe vizionari si deci pentru motoarele de cautare va avea o mai mare relevanta. Iar cand cineva va cauta pe google sau youtube dupa un cuvant ca politia, acest clip va fi scos in rezultate. Pricepi?

De fapt, daca erai un baiat dezghetat aceste lucruri trebuia sa le relizezi singurel, nu sa spui astfel de aberatii cum ca nu sustii ceva si automat nu-l promovezi, in timp ce tu nu faci nimic altceva decat sa pui umarul la propagarea lui pe internet. :doh:

Orienteaza-te catre alta meserie, pentru ca la capitolul perspicacitate, nu excelezi absolut deloc.

• Upvote 2

Ca sa te caiesti, eu zic sa promovezi aceste 2 clipuri :

Parerea mea asta ar trebui sa se cunoasca, acesta este realitatea de prin politie ! :emo-yessir:

Edited by Eduard
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.