Jump to content
POLITISTI.ro

LucaFlorin93

Sugestie facultate

Recommended Posts

LucaFlorin93

Buna ziua.

Anul care vine,vreau sa intru la facultatea de politie Alexandru Ioan Cuza din Bucuresti(momentan nu sunt pregatit indeajuns) dar tot odata mai este 1 luna pana la inscrierea pentru facultate si as dorii sa ma inscriu.

Ce profil as putea urma care sa se "pupe" , "ajute" (drept psiho ş.a.) in viitor urmata de Academie, Specializarea Ordine si siguranta publica.

Va multumesc frumos:)

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

BGeorge

Eu iti recomand facultatea de Drept.:)

Epsilon

Nu stiu cum e in alte judete,dar in Arges s-au terminat de mult inscrierile,s-a dat si psihologicul...Sfatul meu e sa mai stai un an acasa si sa te apuci din timp de invatat...cu romana.

AdrianAG

Sa nu faci prostia de a sta un an acasa, este cea mai mare greseala pe care un viitor candidat o poate face.Un an de studiu te tine legat de ritmul unui elev/student, te tine in priza ca sa zic asa.Un acasa te va molesi cu siguranta oricat de tare ai crede tu ca vei putea invata incontinuu un an, ba iti va suna telefonul sa mergi la bere, ba la o cabana si uite asa se duce un an.Mai ales ca nu da bine nici la autobiografie.Sfatul meu e sa iti continui studiile.

BGeorge

Eu am stat un an acasa ;)

Trebuie sa faci sacrificii daca iti doresti asta cu adevarat. :)

Edited by BGeorge
  • Upvote 1

LucaFlorin93

Da sunt in dubii. Psihologia m ar putea ajuta? Este 3 ani , dreptul 4. Nici nu vreau sa ma gandesc la marketing ,finante banci,mamagement sau alte profile economice.

BogdanAlx

Cu ce sa te ajute psihologia ? Cu nimic.Dreptul la fel.In afara de faptul ca iti faci o idee despre discipline si eventual câteva echivalari in anul 1,nu te prea ajută. Daca esti hotărât cu academia ,pune mâna si pregateste-te pentru admitere ,nu te incurca cu altele.

• Upvote 1

NeverGiveUp

Salut! Vreau sa dau la academie si oscilez intre OSP si Frontiera. Puteti sa-mi spuneti cu ce o sa ma ocup la fiecare? As vrea ceva in care sa am mai multa actiune.