Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Amenzi neplatite. Ce se întâmplă?

catalin90

Question

va salut , intentionez , ca in vara cand ajung in tara , sa dau la scoala de politie , de la Campina , am insa o nelamurire , acum 3 ani am vandut fosta mea masina unui individ , de atunci inca e trecuta pe mine la impozit , pe langa asta mai am si niste amenzi de circulatie neplatite , trebuie sa fiu pe 0 , la taxe si impozite ca sa pot aplica , la acea scoala ?!

multumesc .

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

nu cred ca tine de fentatul legii aici , amenzile o sa le platesc , dar masina de la impozit , nu stiu ce-am sa fac , motorul e mare , impozitul anul e undeva la 900 de ron , sa inteleg ca trebuie sa fiu pe 0 ?

• 0

Ca să fii polițist trebuie să știi cum se poate fenta legea,  să prinzi infarctorii, dar trebuie ca să aplici această lege în litera și spiritul ei. Dacă ți-ai luat amenzi, înseamnă că nu ai respectat legea, deci nu poți fi polițist.

• 0
  • Membru
BogdanAlx

Nu te afecteaza amenzile neplatite la admitere .Succes

Edited by BogdanAlx
  • 0
Razvannn12

Acum o luna am luat o amenda din lg61/1991 in valoare de 250 lei. Azi s-a facut o luna de la neplata amenzii, trebuia sa ajung sa o platesc insa nu am mai avut timp.

Intrebarea mea este ce se va intampla daca a trecut termenul de o luna, se dubleaza amenda?