Jump to content
POLITISTI.ro

Informare epilotest

Tiberiu87

Recommended Posts

Am si eu o intrebare.inaintea verificari cu alcooltestu.ce trebuie sa indice pe ecranul alcooltestului.la mine mia aparut 2.12 inainte de a sufla in el.si nu 0.00.tin sa precizez k nu am consumat bauturi alcolice s k mustiucu nu a fost desfacut d mine s in prezenta mea.rezultatul alcooltestului find de 0.39.la mie.politistul spunand knd lam intrebat de ce arata asa.k dak stiu ce inseamna nr aparut p ecran.iam zis k nu stiu ce inseamna.si tin sa precizez k nu am fost dus la sange si nici amenda nu mi sa dat find lasat s plec knd iam zis k eu sun la 112 sa trimita alt echipaj sa ma verifice.vreau sa stiu ce inseamna codul ala s de ce nu arata 0.00 pe aparat.va multumesc

• Downvote 4

Epilotestul este un aparat, dispozitiv, scula, de masurat, clasificat,etalonat, calitatea epilatului in diferite zone ale corpului uman sau daca vrei, alte corpuri la alegere, cu diferite pilozitati(nu are nici o legatura cu "pilele"). Uneori, precum in cazul de fata, se poate folosi si la perceptia indicelui de scolarizare al unor persoane. Dixit!

• Upvote 3

Cred că este acel aparat cu care măsoară grosimea pielii pe obrazul anumitor persoane. La 2,12 se aproprie de un record național, fiind întrecut doar de o doamnă pieton de undeva din nord-estul țării