Jump to content
POLITISTI.ro

Explicatie

RespectEliteRo
 Share

Recommended Posts

Salve,

Am avut un loc de munca alpinist utilitar,sunt si in domeniu de securitate.

Din pacate deocamdata nu sunt admis la un nivel inalt de pregatire teoretica am doar 8 clase momentan in acte,  vreau sa continui la un seral .

Vreau sa stiu daca pot sa ajung la mascati interventii .

Ce abilitati ar trebui sa am inafara de : Forta si practica la astea sunt destul de bun zic eu .

Am tatuaje pe mana si pentru asta vreau sa ajung mascat.

Imi trebuie sa am doar 12 clase ca sa pot ajunge ce imi doresc ?

• Upvote 1
  • Downvote 4

• Membru

Nu. 

Ca sa fii ''mascat'' ai nevoie de scoala, adica sa absolvi 12 clase si sa iei bacalaureatul. Mai trebuie sa fii politist ca sa poti lucra in acea structura si ca sa poti fi politist trebuie sa termini o scoala de agenti ori Academia de politie. Ca sa poti sustine concursul trebuie sa treci de unele probe eliminatorii si pt ca ai tatuaje pe mana, care nu sunt acoperite de uniforma, nu vei fi apt.

Prin urmare, nu renunta la meseria de alpinist.

Edited by BGeorge

• Moderator
4 minute în urmă, RespectEliteRo a scris:

sunt si in domeniu de securitate.

Lucrezi ca paznic. Te rog frumos să ne scuteşti de aceste denumirile pompoase, prin care încercaţi să ascundeţi voi adevărata ocupaţie. Aici nu merge.

6 minute în urmă, RespectEliteRo a scris:

Ce abilitati ar trebui sa am

Trebuie să ai "abilităţi" intelectuale şi din ce ai povestit, în prezent nu dovedeşti că le ai. Pentru a deveni poliţist nu sunt suficiente cele "12 clase" (ps: tu nici pe ălea nu le ai), mai trebuie să susţii un examen de admitere la Academie sau una dintre scolile de poliţie. Concurenţa la aceste examene de admitere depăşeste cu mult concurenţa de la majoritatea facultăţilor din România. Cu siguranţă pierzi timpul şi visezi la cai verzi pe pereţi.

Dacă reuşeşti să tremini 12 clase la seral, încearcă la jandarmi sau mai bine la comunitari (gardienii locali de la primărie), pentru că ei au atribuţii de pază şi desfăsoară activităţi asemănătoare cu ce faci tu în domeniul "securităţii".

Poliţia e un obiectiv irealizabil pentru tine şi cu siguranţă o pălărie mult prea mare unde nu vei ajunge vreodată.

PS: Te sfătuiesc să citeşti şi să respecţi Regulamentul.

• Upvote 1