Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Tractare Autovehicul

IsBlacks
 Share

Question

Buna seara, am si eu o intrebare, este interzisa tractarea autovehiculelor cu sufa elastica? pentru ca a intervenit o problema cu masina familiei, fiind ramasa blocata in sinaia, si as vrea sa plec maine sa o tractez pana in bucuresti, si am auzit ca este interzisa tractarea cu sufa, tractarea fiind obligatorie cu bara metalica. Ma puteti lamurii si pe mine in aceasta privinta va rog?

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Multumesc pentru raspuns, deci cat timp sistemul de directie si sistemul de franare al autovehiculului ce urmeaza sa fie tractat nu prezinta nici un defect, pot tracta linistit acel autovehicul pe drumuriile publice.Va urez o saptamana frumoasa!

• 0

inca o intrebare, fiind incepator (detin carnetul din data de 28 februarie) legal este vreo interdictie pentru a tracta alt autovehicul?

• 0
  • Moderator

Nu vreau să crezi că sunt răutăcios, dar dacă zici că esti începător, nu pot să nu remarc că nu te-ai prea omorât cu cititul la codul ăla rutier.

• 0

Nu voi crede asta, pentru ca eu nu imi pot forma o opinie despre o persoana fara ca macar sa o cunosc, oricum asa incepator cum sunt pot garanta ca nu sunt acel gen de incepator care atunci cand a luat permisul a primit o masina de zeci de mii de euro, singura masina pe care am primit-o este masina in cauza ce trebuie adusa, fiind masina familiei, mai exact un logan :) . Deci legal nu am voie sa o tractez. O sa caut pe cineva cu o platforma si rezolv problema mai simplu. Multumesc de rabdare si de raspunsuri!