Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
bgi

Mentiune pe talon "instrainat catre..."

Întrebare

bgi

Buna, as dori niste sfaturi in urmatoarea problema. Un prieten de-al meu a cumparat o masina de la o cunostinta cu contract de comodat. Acum eu vreau sa cumpar masina de la el si va trebui sa fac la randul meu comodat cu proprietarul. Problema este ca la vremea respectiva proprietarul a trecut la rubrica" instrainat catre" de pe talon numele prietenului meu. Oare o sa am ceva probleme din cauza asta? Eu stiu ca odata ce faci mentiuni pe talon la rubruca respectiva, cel a carui nume este mentionat in acea rubrica trebuie sa o inscrie pe numele lui.

Modificat de bgi

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

6 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Marius

Dacă vrei să cumperi maşina trebuie să întocmeşti contract de vânzare cumpărare cu proprietatul din acte.

Contractul de comodat este un contract prin care una dintre parţi, numită comodant, transmite în folosinţă temporară şi gratuită unei alte parţi, denumite comodatar, un bun determinat cu obligaţia ca aceasta din urmă să-l înapoieze comodantului.

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
bgi

Taxa e de aproximativ 800 euro si am ales sa facem comodat pe termen nelimitat. Ma ingrijoreaza mentiunea facuta pe talon.

Modificat de bgi

Link către postare
  • 0
bgi

S-a rezolvat , se poate inchide. Multumesc.

Link către postare
  • 0
Cata1992

Buna seara. Un prieten a cumparat o masina de la proprietar cu act V-C. Totul in regula. Proprietarul a trecut in talon instrainat catre cumparator. Nume, data si semnatura. Cumparatorul a luat masina in rol la Financiar. Dar nu a inscris-o. A cumparat-o acum 3 luni . In acel moment s-a specificat si instrainarea in talon. As dori sa cumpar masina de la el cu Act V-C. Asigurarea este valabila. O pot cumpara si sa o inscriu fara probleme Chiar daca este mentionata in talon instrainarea catre El ? Iar el mi-o vinde mie ? 

Modificat de Marius
Eliminare formatare text.

Link către postare
  • 0
Irinele

Am cumpărat o mașină pe talon fiind scris înstrăinat către persoana de la care am cumpărat din data de 18 .07.2018! Până când pot circula cu ea ? Eu am programare la transcriere pe 18.10.2018

Link către postare
  • 0
Irinele

Buna ziua ! Am cumpărat o mașină iar pe talon scrie înstrăinat către persoana de la care am cumpărat de la data de 18.07.2018! Până când pot circula cu mașina ? Eu am programare la transcriere pe 18.10.2018!

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.