Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0
vlad5

Cont facebook spart

Question

vlad5

Buna ziua,recent contul de facebook si email-ul meu au fost sparte si nu am cum sa le recuperez,daca fac o plangere penala se poate rezolva ceva in legatura cu cel care a facut asta ? Multumesc.

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Alleycat

Să şti că exact cu asta se ocupă mai nou poliţia cu recuperarea de conturi de facebook.

Foloseşte funcţia de căutare şi vei descoperii că s+a mai vorbit de acest subiect...

• 0
vlad5

Mersi de link,din cate am citit pe net se considera infractiune,vreau sa stiu daca se rezolva ceva daca ma duc sau este o pierdere de timp.Mersi

• Downvote 1

• 0
Cristi

Procedeaza cum ai citit pe net.:)

• 0
croxxete

Buna ziua,doresc sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate.in cursul zilei de ieri,contul meu de facebook a fost spart de catre un hacker ,un individ care are un cont fals si care sa folosit de contul meu citindu-mi mesageria si scriind la adresa prietenilor mei cuvinte obscene,postand in locul meu anumine afirmati obscene,schimbandu-mi parola de la cont ,dupa care in momentul aflari ca cineva mi-a spart contul am incercat sa schimb parola si sa-l recuperez,bineinteles ca nu am putut face acest lucru imediat deoarece a trebuit sa astept mesajul de confirmare de pe telefonul meu personal.Dupa toate aceste lucruri am primit un mesaj prin care acel individ care mi-a spart contul de facebook mi-a confirmat scris ca este un hacker si ca mi-a trimis si un virus.Acum va rog spuneti-mi pot face o reclamatie si daca exista posibilitatea de a gasi vinovatul pt a fi pedepsit de organele competente?

• 0
Mihaelabukva

Buna ziua,

Am nevoie de ajutor.

Cineva mi-a spart contul de facebook si contul de instagram. Ca sa ma conectez pe facebook imi cere acte de identitate. Am citit regulile si era acolo ca pot trimite o poza cu diploma si am trimis, precizez ca pe diploma era doar nunele meu. Partea proastă e ca dupa aia imi trimit mesaj ca nu se mai poate face nimic din motive ca "acest cont incalca standardele facebook". Dar eu nu am mai postat nimic din septembrie 2019 si nu am distribuit sau facut nimic "ilegal" desi asa spune facebook ul.

Presupun ca a postat persoana respectiva ceva si mi-au blocat contul. 

Va rog sa ma ajutati, nimic ce e legat de adresa de email nu imi mai merge(facebook, instagram, messenger).