Jump to content
POLITISTI.ro

Postare recomandată

Publicat (modificat)

Buna ziua,

 

sunt mama unui baietel de 1 an si 8 luni si am ajuns sa scriu pe acest forum din disperare. De aproape 9 luni , de cand copilul nostru a inceput sa mearga de-a buselea si apoi in picioare suntem zilnic injurati, dracuiti, batjocoriti de vecinii de la parter(de sub noi) pe motiv ca ii deranjeaza copilul. La inceput le-am explicat ca in tot blocul se aude f rau, ca e f proasta constructia si noi auzim tot ce se petrece in casele vecinilor dar nu a fost chip. Eu si sotul suntem la servici toata ziua iar bunica sta cu copilul. De frica lor sta mai mult in parc, adica toata ziua cd e vremea ok dar in momentul in care se intorc in casa si cel mic arunca cu o jucarie sau se impiedica si cade sau alearga timp de 2 secunde(ca apoi din reflex il luam in brate), imediat incep sa tipe cat ii tin plamanii....ne adreseaza injurii si ne invita sa iesim din casa. De asemenea m-a amenintat in diverse randuri "ca ma aranjeaza el pe mine" pt ca e prieten cu politistul de proximitate si ca a lucrat in politie in tinerete (acum are 73 ani). De trei ori am apelat la politie dar fara succes....vin si pleaca cum au venit deoerece trebuie sa constate dar cum vecinul nu e nebun sa ma injure in prezenta lor.....

Apelez la dvs sa imi dati un sfat, ce sa facem si incotro sa o luam pt ca efectiv nu stiu. Mama e terorizata tot timpul cat suntem la munca si apoi cd venim noi la fel. Mentionez ca am incercat sa fac o plangere scrisa la politie dar politistul de proximitate nu a primit-o pe motiv ca cunoaste familia ca au probleme si ca daca imi ia plangerea va tb sa isi piarda timpul.

 

 

Multumesc mult

Modificat de Paula2015
  • Membru
Publicat

Nu cred ca politistul de proximitate nu ti-a primit plangerea, pentru ca asta nu-i treaba lui. Daca vrei sa depui o plangere la Politie, nimeni nu-ti va zice că ”nu vreau s-o primesc”. În al 2-lea rând, daca vrei sa ai succes in rezolvarea plangerii tale, strânge probe inainte de a o depune, adica înregistrează-l, fotografiază-l, adu vecini in casă când se manifestă violent, și după aia depune plângerea.

  • Apreciez 1

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.