Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Suspendarea permisului pentru 90 de zile

bakiemo
 Share

Question

Buna. As dori informatii cu urmatorul incident. Zilele trecute am accidentat o doamna pe trecerea de pieton. Din fericire se simte bine,nu a fost spitalizat. Presupun ca mi se va suspenda permisul 90 de zile. Am dreptul sa dau examen pentru reducerea suspendarii la 30 de zile? nu am avut probleme cu legea,detin permis de 15 ani. Multumesc

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Doamna nu are pretentii. Pe dovada primita sus stanga este scris cu pixul dosar penal.

Pietonul nu are pretentii. Pe dovada sus stanga scrie cu pixul dosar penal.

Am primit dovada pe care sus la stanga scrie dosar penal. Doamna nu are pretentii. Multumesc

• 0

Daca procurorul o sa dispuna sanctionarea ta contraventionala prin ordonanta ta stai 30 zile fara examen. Daca nu o sa stai 90 fara drept de reducere

• 0

Buna seara. Mi.a fost suspendat permisul de conducere pe o perioada de 90 de zile, incepand dupa 20 martie. Dupa calculele mele pe 18 iunie se implinesc cele 90 de zile, deci ma pot duce sa.l recuperez fix pe 18 iunie? Intreb fiindca nu vreau sa stau nici macar o zi in plus fara permis. Sau trebuie sa depaseasca, adica 19? ( Si nu, nu am dreptul sa dau examenul si sa.l recuperez dupa 30 de zile din pacate) 

P.s. De cate ori se poate suspenda permisul pentru a fi anulat? Sau ti.l poate suspenda la infinit? (Intrebarea asta e pt un prieten nu pt mine 😁)

• 0

Salut  😅,in urma depasirii limitei de viteza pe autostrada cu 50 km/h mi-a fost suspendat permisul pe o perioada de 90 de zile.Sunt din Bucuresti iar permisul mi-a fost eliberat de DRPCIV.Locul in care se sustine examenul de redobandire 13/15 este la DRPCIV sau la UDRISTE, am cautat pe net si am gasit mai multe variante si nu stiu locatia exacta.Ma puteti ajuta si pe mine cu aceasta informatie, va rog!!

• 0

Buna ziua .Pe data de 26 08 2018  am provocat un accident ca n-am acordat prioritate și a rezultat cu victima care era minora având 4 zile de îngrijiri medicale dar fără spitalizare mi sa suspendat permisul pe o perioada de 90 de zile ca la aparatul etilotest am avut 0, 20 și am fost dus la proba de singe , la proba de singe a ieșit 0, 15 la prima proba și la adoua proba a ieșit 0 întrebare mea este dacă după perioada de 90 de zile suspendare pot scoate permisul ca victima nu a depus plângere împotriva mea , sau ce trebuie sa fac sa primesc permisul după aceasta perioada .Pot sa fac o procura ca eu locuiesc in Germania și sint stabilit și lucrez și nu voi conduce pe teritoriul României sau nu se poate