Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Cum putem evita violentele stradale?

starrysky5
 Share

Question

Salutare! As vrea sa discutam cate ceva despre cum putem evita violentele stradale, cateva sfaturi, cateva idei!

Asa cum probabil stiti cu totii, majoritatea tinerilor incearca sa isi castige respectul, sau sa iasa in evidenta, prin intermediul violentei, ceea ce nu este bine!

As vrea sa stiu cum se pot evita violentele stradale, ( dar nu cum ma pot apara atunci cand este deja declansata o violenta ), deci cum le pot evita, pur si simplu?

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Cum? Sistem performant de recunoastere faciala in stadion, si cautare automata in baza de date din evidenta populatiei. Bratari (asemanatoare cu cele ce impun arestul la domiciiu in tarile cu apa calda) care sa semnaleze apropierea la mai putin de 1,5 km de orice stadion, cand e competitie acolo. Amenzi babane (peste 10.000 lei) celor care tulbura astfel linistea publica, amenzi care sa fie executate silit, si in cele mai rele cazuri parnaie pentru cei care tulbura grav sau in mod repetat linistea publica. Si nu in ultimul rand un sistem (oameni si tehnica) care sa puna in aplicare asa ceva.

• 0

Salutare! As vrea sa discutam cate ceva despre cum putem evita violentele stradale, cateva sfaturi, cateva idei!

Asa cum probabil stiti cu totii, majoritatea tinerilor incearca sa isi castige respectul, sau sa iasa in evidenta, prin intermediul violentei, ceea ce nu este bine!

As vrea sa stiu cum se pot evita violentele stradale, ( dar nu cum ma pot apara atunci cand este deja declansata o violenta ), deci cum le pot evita, pur si simplu?

SandoKhan, suntem in Romania, totusi... ne resemnam si o iertam si de data asta

Starr, cea mai buna optiune in cazul de fata e sa ne vedem de treaba noastra. Dupa opinia mea..asta da dovada de o oarecare maturitate. Te asigur ca smecherasii aia sunt niste tarani cocliti care "ingenucheaza" ca un caine cand isi marcheaza teritoriul.

Pana la urma cam de ce ar face-o?! Pai...una ti-am zis-o; in stransa legatura cu femeia..care...ma rog...e femeie. <_<

Eu unu stiu...si da, majoritatea tinerilor incearca sa isi castige prostia ca sa iasa in evidenta, bineinteles. Cine a zis ca nu e bine sa dai intr-unu pana il lasi acolo lat!? Aaaa da...cei 7 ani de acasa ne-au zis. Da de unde sa-i aiba romanu'...de unde. Cu putin noroc o sa mergem prin mai cu Jack Sparrow, poate dam si noi de ei in vreo comoara...ceva. :lol:

Ca sa n-o mai lungim... cel mai bine ar fi, cand vezi astfel de oameni, sa te indepartezi pur si simplu. Nu te uiti la ei plin de intriga sau de ura. Pur si simplu pleci...te faci ca te uiti la berze si gata.

Nu uita...chiar daca "iti pătezi" orgoliul, vei da dovada de om serios si educat, chiar daca, nimeni nu ii va da atentie "efortului" tau. Nu baga orice prostie in seama. Nu fii impulsiv si ai rabdare. Timpul rezolva multe.

Cat despre aia' ...fericiti sunt cei saraci cu duhul. :ner:

Salut. :emo-yessir:

Edited by Noxy

• 0

Apropo de violentele stradale, daca realizezi ca esti urmarit pe strada si apelezi 112, intervine politia sau trebuie sa existe o infractiune comisa deja pentru interventie?

• Downvote 1

• 0

Foarte adevarat! Multumesc Noxy, am inteles!

Cat despre dotarile aparatului politienesc, daca spun bine, am vazut ca a discutat SandoKhan, JohnnyD etc., pai pare putin imposibil, mai ales ce a spus SandoKhan ( si nu o spun cu ironie ), este vorba de lipsa de fonduri, din cate stiu eu... :hmmmt: Deoarece in alte state poate exista, insa pentru Romania, momentan este imposibil ( mai ales cu criza aceasta... <_< ). :emo-yessir:

Edited by starrysky5

• 0

Au fost vreodată fonduri la noi? Mă refer la proiecte care chiar se dovedesc a fi utile... Eu personal m-am săturat să tot aud "nu sunt bani". Evaziune, evaziune, da statu chiar aşa sărac e?

• 0
  • Moderator

Cand suntem condusi de niste impostori incompetenti, nu trebuie sa te mire ca nu sunt fonduri sau ca statul este din ce in ce mai sarac. Cei ce ne conduc nu sunt capabili sa priveasca un pic mai departe de buzunarul lor si de interesele imediate. Puteti vedea un exemplu chiar in aceste zile, mai exact, pigmeul acela ce se vrea a fi seful guvernului si care a mai preluat si ministerul muncii, se mira ca prostul cum de este posibil ca somajul sa scada, in timp ce guvernul disponibilizeaza oameni la foc automat. :doh:

Si a facut o magnifica descoperire ... "inseamna ca munca la negru s-a marit" :doh: Ceva extraordinar si incredibil dupa capsorul ala gol al sau. Si de aceea a convocat pe ministrul de interne pentru ca politia si jandarii sa primeasca competente si sa se implice in combaterea muncii la negru, astfel incat sa se reduca acest fenomen. Va dati seama cat de retardat e omul?! :blink:

Chiar crede ca e posibila reducerea acestui fenomen fara o relaxare a contributiilor angajatorului pentru un angajat. :doh:

Ce pretentii si ce asteptari mai putem avea de la un astfel de "vizionar"?

• Upvote 1