Jump to content
POLITISTI.ro

seby0924

Despre manualele pentru admitere

Recommended Posts

seby0924

care ma ajuta si pe mine cu ce manuale trebuie sa cumpar sa invat ...istorie , romana , engleza :hmmmt:

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Cristi

Sa inveti pentru ce? :blink:

pufiman

Probabil pentru Academie.

Cashmere

Aici ai situatia de anul trecut. Link De la pagina 25 in jos vei gasi ce-ti trebuie.

steluta

cartile sunt deja disponibile la scolile de agenti campina si cluj

VladM

Fii mai explicit data viitoare pentru a primi un raspuns pe masura.

Daca faci referire la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza", din Bucuresti manualele si tematicile de admitere ale fiecarui an (in cazul de fata 2011) le gasesti la ei pe site la capitolul "Facultatea de Politie", subcapitolul "Admitere", tema "Manuale si tematici admitere 2011".

Spor la invatat si succes! :emo-yessir:

Edited by Noxy

cloody

si daca sunt din mures cum as putea sa fac rost de carte?

VladM

Aveti rabdare. Nici macar nu a aparut metodologia pentru acest an. Presupun ca le puteti comanda de pe internet sau probabil va fi mentionata si partea cu "achizitionatul".

Catalin

Vă rog să nu mai postaţi aici anunţuri de vânzare cu manuale. Aici nu este un talcioc, târg ori site de anunţuri.

Există o rubrică pe forum cu un astfel de scop, dar este destinată numai membrilor fideli şi activi, nu tuturor "binevoitorilor" ce se obosesc să-şi facă un cont pe forum pentru a face comerţ. Acest forum se NU adresează comercianţilor.

Cei ce se înscriu pe acest forum, iar primul lor post este un anunţ comercial vor fi sancţionaţi ori banaţi.

MMariusFlorin

Salut . As vrea sa va intreb ce parere aveti despre cartile lui Alexandru Pietricica, am gasit o editie 2016 si mie unul mi se pare excelenta cartea .Pare sa cuprinda tot ce trebuie , are doua volume si ajunge la 106lei . Cine a invatat de pe cartile lui , ce parere aveti ? Si daca ati putea sa mi spuneti un autor bun si pentru engleza(gramatica). Voi de pe ce v-ati pregatit pentru admitere sau va pregatiti? 

PeterP

Important e să te pregătești, mai puțin contează de unde! Cărțile menționate de tine sunt foarte bune. 

MMariusFlorin

Da, sunt de acord cu tine PeterP , doar ca mi se formeaza un sentiment de incredere atunci cand aud si stiu ca altcineva s a folosit de lucrul respectiv si a reusit . Ar fi ok daca m as pregati doar de pe volumele acelea ? Mi se intampla sa port sentimentul ca nu o sa cuprinda tot .dar ar fi aiurea , oricum , sa cumpar nu stiu cate carti de la nu stiu cati autori . 

BGeorge

Eu am folosit cartile lui Petricica si pe langa am mai avut Gramatica Lb. Romane de Ada Iliescu. 

PeterP

Cuprind toată materia, te asigur!