Jump to content
POLITISTI.ro

Sign in to follow this  
blackice

Admitere specializarea Penitenciare

Recommended Posts

blackice

Salut. Ma numesc Mircea, si as vrea sa stiu daca sunt utilizatori ai acestui forum care vor sa dea admitere la penitenciare, sau daca cunosc persoane care vor sa dea.....ca sa ne facem o idee despre eventuala concurenta :D :D doar asta ne ajuta sa ne depasim pe noi insine :P. Dupa cum stiti, anul acesta s-a anuntat pe site-ul penitenciarelor ca vor fi 300 de locuri, la toate institutiile de invatamant unde exista aceasta specializare( ADP, ANI, Scoala de subofiteri de la Tg-Ocna-cele mai multe locuri, Academia tehnica militara).....eu personal sunt interesat de ADP, unde se vor scoate 45 locuri.... stiu asta de la un prieten caci la licee au venit cu prezentarea ofertelor educative, si au venit si doi ofiteri ca sa prezinte aceasta specializare a politiei. astept raspunsuri. Va salut!

Edited by blackice

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

minutzu

Mircea nu pre ai nimerit bine p-aici. Arma penitenciare nu e o specializare a Poliţiei. Faptul că se mai pregătesc încă la ADP este o reminescienţă a sistemului miliţienesc dinainte de revoluţie. Acum nici măcar nu mai suntem în acelaşi minister.

Edited by minutzu

blackice

e trecuta totusi in cadrul facultatii de politie...iar la adp, cei de la drept osp fac majoritatea cursurilor impreuna cu cei de la penitenciare....intr-adevar, difera ministerul, dar pregatirea studentilor nu e f diferita :) pe forumul respectiv nu e activitate.....nu cred ca arma aleasa e o conditie de a posta despre admiterea, care, este aceeasi pt toti la urma urmei :P

Administrator

Acest site este dedicat politistilor. Pentru alte "specializari", te rog sa folosesti http://www.google.ro

Ultranationalistul

Bună ziua. Am 18 ani și aș dori să dau la Academia de Poliție, mai exact la Penitenciare și aș avea o serie de întrebări.

Se lucreză în ture ? 

Cât timp se lucreză ?

Este un loc de muncă stresant ?

Recomandați acest loc de muncă ?

Este un loc de muncă periculos ?

Mă pot muta altundeva de aici ?

Câți ani de facultate fac ?

Cu ce salariu ies de pe băncile facultății ?

Mulțumesc.

Marius

Gardienii din închisori NU sunt poliţişti și nu au absolut nicio legătură cu Poliția Română.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.