Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

tatuaje

africanu
 Share

Question

sunt curios daca ai voie sa iti faci un tatuaj daca lucrezi la I.G.S.U., I.G.J.R. sau daca stie cineva vreo lege sau regulament care sa ma poata ajuta . mersi!

• Downvote 1

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

atunci o intrebare cu legatura. vreau sa ajung sa lucrez la S.S.I.R. Bucuresti si daca ma poti ajuta cu ceva informatii! conditii de angajare, etc.! multumesc!

• 0
  • Moderator

La SSIR lucreaza doar politisti.

Pentru a ajunge acolo, trebuie in primul rand sa fii politist, iar abia dupa cativa ani de munca operativa poti sustine concurs pentru ocuparea unei functii in acest serviciu.

Gasesti detalii aici:

• 0

eu am terminat academia fortelor terestre de la sibiu. am fost repartizat la i.g.s.u. si nu mi se potriveste deloc. fac munca de birou si mi-ar placea sa pot folosi ce am invatat in scoala. consider ca m-as integra perfect la un serviciu de genu asta chiar daca nu sunt politist . daca se pune am lic de politie:D

• 0

nu am cum! i.g.s.u. facand parte din mai...greu cu un transfer intre ministere!!

si maine as pleca cu baietii de la tg-mures in misiune

• 0
  • Moderator

Activitatea pompierilor nu are absolut nicio legatura cu munca de politie.

Iar ca sa-ti dau o veste proasta, Dispozitia IGPR Nr. 42793 din 05.08.2010 a sistat absolut toate mutarile, transferurile si incadrarile din alte structuri in cadrul Politiei Romane, incepand cu data de 05.08.2010, iar prin Ordinului Ministrului Administratiei si Internelor nr. II/3184 din 25.06.2010 au fost sistate incadrarile din sursa externa.

• 0
  • Moderator

Sincer, mi se pare o mare aberatie patentata de "intelijentii" ce conduc acest minister. Aceste meserii sunt niste meserii (armata, politie, pompieri) pentru care este necesara si vocatia. E o mare prostie ceea ce fac ei si singura consecinta este doar deprofesionalizarea acestor categorii profesionale.

Cum sa pui un om ce si-a dorit de mic, a visat sa devina ofiter al armatei, sa lucreze la pompieri sau prin alte parti?! :doh: E ceva specific romanilor, de genul: "las-o ba, ca merge si asa ..."

• 0

ma bucur sa stiu ca cineva ma intelege si nu imi spune ca toata lumea: "nu fi ma prost si stai aici ca e cald si bine". eu sper ca am sa reusesc sa ma transfer cat mai repede pe la vreun s.i.r sau ceva grupare mobila la jandarmerie si poate voi ajunge si eu alaturi de profesionisti la sias sau bsij!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.