Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Client nemulţumit comerţ online

AlexandruAdi
 Share

Question

Bună seara
Am vândut o pereche de blugi pe un cunoscut site de cumpărări - vânzări online. Clientul i-a văzut în poză, m-a sunat foarte entuziasmat şi mi-a spus că-i vrea. Zis şi făcut, i-am împachetat frumos intr-un colet, şi cu datele lui pe el am mers la poştă, l-am trimis. M-a sunat, m-a întrebat dacă sunt noi, i-am spus că sunt noi şi asta a fost.
Pâna azi dimineată, când m-a sunat să-mi spună că i-a ridicat, că nu e mulţumit deloc, că el are înregistrările telefonice, că el merge la poliţie că blugii sunt pătaţi cu noroi (eu i-am trimis curaţi). L-am întrebat dacă arată ca în poză, mi-a spus că da dar că el nu e mulţumit şi că-i trimite înapoi.
Acum ce să fac? care e procedura? dacă imi trimite altceva, dacă de nervi îi deteriorează? Poate poliţia să-mi facă ceva? Eu nu consider că l-am ţepuit atât timp cât i-am trimis produsul din poză.

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

AlexandruAdi, ai citit cumva regulile site-ului de vanzari on-line! Imi lasa impresia ca nu! Gasesti acolo raspuns la problema ta, adica atunci cand exista un litigiu intra vanzator/cumparator!