Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Unde mi-e permisul?

Clinlin
 Share

Question

Salutare,

Poate parea stupida intrebarea pusa in titlu, insa ma aflu in urmatoarea situatie.

In data de 23 iunie mi-a fost retinut permisul de conducere de catre Politia Rutiera Sibiu, pentru o depasire ilegala pe Valea Oltului. Sanctiunea a fost amenda + suspendarea dreptului de a conduce pentru 30 de zile.

Fapta intrand sub jurisprudenta Judecatoriei Avrig, am depus contestatie prin posta, iar in data de 4 iulie m-am prezentat pentru a ridica certificatul de grefa, cu care m-am dus in aceeasi zi la Serviciul Rutier Sibiu pentru a-mi ridica permisul de conducere. 

Din pacate am ajuns la 12:45, dupa terminarea programului de lucru (era vineri)  :). Solutia a fost sa las copie dupa certificat si restul actelor, iar luni, in data de 7 iulie mi-am redobandit dreptul de a conduce, permisul fiind trimis la Bucuresti catre serviciul rutier de care apartin. Sau cel putin asa apare in scriptele Serviciului Rutier Sibiu, deoarece permisul nu a ajuns nici astazi la sediul din Udriste.

Reprezentantii Politiei Sibiu mi-au confirmat telefonic de doua ori ca in data de 7 iulie a fost efectuata modificarea in baza de date, iar permisul trimis la Bucuresti, acesta ne mai aflandu-se in posesia lor. 

Asadar, are cineva idee pe unde ar putea fi permisul meu de conducere? 

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

De la Udriste am primit raspuns negativ dupa ce m-am prezentat de doua ori personal la ghiseu si am sunat in cateva randuri la secretariatul unitatii. Exista mai oficial decat atat?

• 0
  • Membru

Formuleaza o petitie detaliata in scris si depune-o la Brigada Rutiera.

Vezi ca ai confundat competenta teritoriala cu jurisprudența :)

Edited by Ecou
  • Upvote 1