Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Amenda acasa?

Bogdan249
 Share

Question

Buna ziua. Acum cateva zile am avut o problema urgenta si m-a cam mancat talpa. M-am tinut dupa unul cu statie si la iesirea din localitate ne-am intalnit cu radarul, care, nu ne-a oprit pentru ca era in misiune (girofaruri+sirena). Intrebarea mea este: Sunt sanse sa-mi vina amenda acasa?

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Depinde. Era în msiune, mergând în spatele dvs. sau a trecut din sens opus?

Există polisibilitatea ca misiunea aia în care erau, să fie o încercare de a vă opri?

• 0

A trecut din sens opus. Si... mai mult ca sigur nu a vrut sa ma opreasca; spun asta pentru ca nu am cine stie ce masina sa trec de 160. Daca vroia sa ma opreasca putea s-o faca lejer pentru ca era Logan 2 d'ala nou.

• 0
  • Moderator

Atunci există o posibilitate extrem de mică să primesti o amendă, nu-ti mai face atâtea probleme.

• 0

Salutare, am si eu o nelamurire. Am primit astazi scrisoare acasa care imi cere sa comunic cine a condus masina mea in ziua X la ora Y. 

Nu specifica nimic altceva, daca cumva masina a luat un radar. 

In ziua respectiva conduceam eu masina si imi amintesc ca am trecut pe langa 2 MCV-uri care veneau din sens opus. Nu imi amintesc ce viteza aveam cant am trecut pe langa ei, in oglinda am vazut niste girofare dar tinand cont ca mai aveam masini in spate mi-am vazut de drum si nu mi-a facut nimeni semn sa ma opresc. 

As dori sa stiu daca pot afla, inainte de a tranzmite datele mele, mai multe detali despre aceasta situatie. 

Multumesc!