Jump to content
POLITISTI.ro

CURRICULUM VITAE

Recommended Posts

DAVIDOFF95

Ziua bună ! Am o nelămurire în legătură cu acest "CV". La educaţie şi formare, am scris perioada studiilor liceale, liceul etc. Problema este însă la diplomă, nu am nici diplomă de 12 clase, încă, şi nici diplomă de bacalaureat. După ce primesc diploma de 12 clase, să o numesc acolo ? O primesc până la data limită de depunere a dosarului? Dacă mi-aţi arăta câteva modele de CV-uri, fără nume sau alte date, doar ce aţi scris la aptitudini, experienţă ş.a., m-aţi ajuta foarte mult. Sau un răspuns clar. Mulţumesc !

O zi bună !

• Membru
BogdanAlx

Având în vedere că ești înscris,ca mine de altfel,în sesiunea de bacalaureat din această vară și oricum dacă nu promovezi examenul nu mai poți susține admiterea,poți completa în CV faptul că deții Diplomă de Bacalaureat.Dosarul complet îl vei depune pe 21 iulie și până atunci vei primi ori diploma ori vei fi nevoit să îți eliberezi o adeverință care să confirme faptul că ai promovat examenul.

DAVIDOFF95

Mulţumesc, voi proceda aşa.

Cu un model completat poate să mă ajute cineva ?

O zi bună !

• Membru
BogdanAlx

Cum am fost sfătuit și de ofițerul de la resurse umane, poți completa un Europass.Îl poți completa direct online, sunt și modele după care te poți ghida iar ulterior îl descarci în format pdf.

DAVIDOFF95

Mi s-a dat un model de la resurse umane şi mi s-a spus să îl urmez, merci oricum.