Jump to content
POLITISTI.ro

Caracterizarea de la ultimul loc de munca

Olimpian
 Share

Recommended Posts

Rog pe cei mai bine informati sa imi raspunda la urmatoarea intrebare:cei care au lucrat dupa perioada liceului sunt obligati sa aduca aceasta caracterizare de la locul de munca sau pot aduce doar de la liceu,sau de la ambele respectiv si ultimul loc de munca si ultima institutie de invatamant absolvita.Eu am lucrat la o firma 3 luni si mi-ar fi un pic cam dificil sa aduc de acolo deoarece sunt cam neabordabili acei patroni si ma gandeam ca pot alege de unde sa aduc.MULTUMESC ANTICIPAT

Se poate de la liceu, cel putin in cazul meu a mers. Cel mai bine intreaba-l pe cel de la Resurse Umane la care ai depus dosarul.

Si la mine a fost ok cu  caracterizarea  de la liceu . :)

Edited by JustMeAlex

Rog moderatorul,sau cine este in masura sa imi ofere un punct de vedere concludent cu multumirile de rigoare.

10. caracterizarea de la ultimul loc de muncă, respectiv din instituţia de învăţământ în cazul absolvenţilor în primul an de la absolvire;

Ai muncit dupa absolvire, asa ca iti trebuie caracterizare de la ultimul loc de munca. Caracterizarea sa fie facuta de unul dintre fostii tai sefi ierarhici, seful o semneaza si la secretariat o stampileaza(asta nu stiu daca e obligatoriu), n-au treaba patronii cu tine.