Jump to content
POLITISTI.ro

Service auto Bucuresti

Andrei
 Share

Recommended Posts

• Membru

Ma puteti ajuta si pe mine cu un service auto in care sa lucreze mecanici, nu oameni care monteaza piese pe auto?  Imi bat capul de vreo 2 luni cu o Skoda Superb 2007, 1,9 TDI, COD BPZ, 200K in bord. I-am schimbat distributia, articulatia fata, oringurile injectoarelor si evident consumabilele, iar de ceva timp observ o crestere exagerata a consumului. In oras imi consuma in medie 18%, iar extraurban 10-11% avand viteza 100-120 km/h. Am fost la tot felul de mecanici... Masina a fost pusa pe tester... Impecabila. Multumesc anticipat.

• Membru

Am rezolvat problema cu un mecanic de la 411 :D Omul mester... Mi-a reglat frumos injectoarele dupa valorile din fabrica, iar acum astept un drum mai intins sa vad cum e consumul. Mi-a disparut in urma reglajului tremuratul motorului si acum merge rotund. Mare noroc am avut ca mi-a gasit o bucata de tachet in motor... De care nimeni nu a stiut pana acum. Se pare ca a fost inlocuit un tachet care era spart, insa mesterii au uitat sau nu au gasit bucata de tachet sparta... Nea' Gelu a gasit-o accidental, si era de marimea unei monede de 50 bani :) Bine ca nu mi-a ajuns in baia de ulei...