Jump to content
POLITISTI.ro

Cum ma pot muta - reintregirea familiei

costy69bwb
 Share

Recommended Posts

va salut sunt ag la DGPMB - ordine publica, eu locuiesc cu chirie in buc, sotie este in concediu de crestere copil locuieste in jud de domiciliu impreuna cu fetita de 6 luni, nu ne permitem financiar sa locuim impreuna in buc, primesc 411 lei indemnizatie de chirie insuficienta pt achizitionarea unei locunte in buc

pana la aceasta data am inaintat 5 rapoarte de mutare toate fiind " avizate nefavorabil " invocand ca seful sectiei si seful sectorului nu sunt de acord cu mutarea mea.

ce pot face ca sa ma mut ??? 

În primul rând, ar trebui să te exprimi corect în limba română!

Insistă cu rapoartele, cu motivare! Încearcă să vorbeşti personal cu cei doi şefi care nu sunt de acord cu mutarea ta, să le explici situaţia dificilă în care te afli, iar dacă nu se rezolvă nimic mergi mai departe, în audienţă la directorul DGPMB sau chiar la IGPR! Baftă!

• Upvote 3
  • Downvote 1

• Membru

Dupa cum spune si Sache...sa fi mai atent la folosirea corecta a limbii Romana!Daca te exprimi asa si in rapoartele in care soliciti mutarea probabil cei care trebuie sa le citeasca refuza sa o faca!

In alta ordine de idei, eu cand m-am mutat de la un ipj la altul m-am dus direct la seful Ipj deoarece el decide acest lucru , iar treaba cu " seful sectiei si seful sectorului ca nu sunt de acord si de aceia nu-ti aproba raportul" sunt niste abureli, un fel de a pasa responsabilitatea!

Cauta pe forum si ai sa gasesti topicuri care dezbat aceasta tema, plus modele de rapoarte!

Succes!

Edited by cipri83