Jump to content
POLITISTI.ro

Facultatea de Arhivistica

MariaGrd

Recommended Posts

Buna seara!

Am cautat pe forum informatii cu privire la Facultatea de Arhivistica,dar ce am gasit nu m-a lamurit si topicul fiind inchis,am deschis altul.

Inteleg ca nu  ar exista siguranta unui loc de munca la finalul anilor de studii..Si totusi,daca esti norocos si prinzi loc de munca,care ar putea fi acela?

Stiu ca salariul nu este motivant si altele sunt cauzele pentru care m-ar interesa sa urmez cursurile acestei facultati.

Cei care sunt in cunostinta de cauza,ce detalii cu privire la cariera aceasta imi puteti oferi?

Multumesc anticipat!

razvan0209

Topicul ti-a fost inchis pentru ca aici se vorbeste despre accesul in meseria de politist. Daca facultatea de arhivistica se afla in cadrul Academiei de Politie nu inseamna ca tine de domeniul politiei, acolo se afla si Facultatea de Pompieri si nu vad pe vreun aspirant sa intrebe pe aici. In plus chiar crezi ca politistii cunosc asa multe despre facultatea asta?

• Upvote 2
  • Membru

Poti lucra atat la Arhivele Nationale cat si in orice unitate economica mare ( societati comerciale,banci) care cica ar trebui sa aiba cate un arhist. Asa li se zice celor de la Facultatea de Arhivistica.

• Upvote 3