Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Admiterea în unităţile de învăţământ pentru formarea poliţiştilor 2014

alin1992
 Share

Question

Buna ziua am si eu o intrebare daca nu va suparati.. stiu ca e cam tardiv sa intreb... dar probele sportive vor ramane aceleasi ca acum si cam cand se poate afla.. stiu ca au vrut sa schimbe probele dar au ramas tot viteza,rezistenta si aruncarea mingii medicinale..intreb pt ca vreau sa ma apuc de invatat si as dori sa stiu.. scuze de deranj.

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Membru

Dupa cum ai spus si tu exista posibilitatea sa se schime probele sportive ,poate vor schimba baremurile ...pana la admiterea din 2014 mai este mult si orice este posibil!

Sfatul meu este sa te pregatesti intens si daca esti un sportiv bun nu trebuie sa-ti fie frica de presupuse schimbari!Si nu uita de proba scrisa pentru ca este la fel de importanta!

• 0

problema e ca am avut mana rupta la fotbal de cel putin 3-4 ori si antrenorul de la sala mi-a spus ca nu voi putea face tractiuni niciodata si asa e desi fac sala de 2-3 din cauza maini stangi mai mult de 2 tractiuni nu pot face ... de asta eram interesat ms mult!

• 0
  • Moderator

Mai devreme de anul viitor (2014) nu cred să apară informaţiile necesare cu privire la admiterea în unităţile de învăţământ pentru formarea poliţiştilor.

..  stiu ca e cam tardiv sa intreb ...

Alin, "tardiv" e folosit greşit în contextul ăsta, probabil ai confundat termenul cu "timpuriu".

tardiv - care apare, se întâmplă, se dezvoltă cu întârziere

timpuriu - care se întâmplă, apare sau se face înainte de data sau timpul obişnuit sau prevăzut

• Upvote 3