Jump to content
POLITISTI.ro

De unde imi pot cumpara un light laser point pentru Glock 17/34?

bolund
 Share

Recommended Posts

De unde imi pot cumpara o lanterna tactica+laser pentru Glock 17/34? Poate fi si second daca e de calitate. Cu stima

• Moderator

Nu te grăbi să cheltui, pentru arma personala laser point-ul este interzis de lege.

Nu știu cum stă treaba dacă l-ai folosi pe arma de la serviciu. De aceea cred că ar fi bine să faci ceva săpături, să nu te trezești că ai dat banii de pomană pe el.

• Upvote 1

Ok Cata merci fain de sfat, de sapat nu mai sap ca a inghetat pamantul :ner: , dar de luat tot vreau sa-mi iau unul. Multe lucruri "nu e voie", dar atat timp cat vreau sa-l folosesc numai in poligon sper ca nu baga nimeni de vina. Cu stima baieti si fete. :emo-yessir: Si totusi ceva adevarat? Pe site-ul "m-shop" nu prea am vazut calitate.

Edited by bolund

Vezi aici.

Trebuie insa intrebat daca se potriveste pe sina pistolului tau.

Daca mai gasesti in alt loc pe web-ul romanesc te rog pune un link aici deoarece si eu sunt interesat.

• Upvote 1

Am intrat si pe acest site. Modelul asta si l-a luat un coleg si vreau sa zic ca s-a chinuit o ora cu reglaje si tot nu i-a dat de cap...si inca ceva! La 15-20 metrii punctul are in jur de 5 cm!!! Marfa nu prea buna si de calitate la acest scor! Stima :emo-yessir:

De afara poti sa-ti aduci personal, dar pe raspunderea ta, la noi nu o sa gasesti la nici un comerciant sa-ti vinda tie ca persona particulara ci numai la institutiile insarcinate cu siguranta nationala, normal ar fi sa le poti achizitiona cu ajutorul jobului dar in rromanica asta e imposibil. Bafta!

• Upvote 1

• Moderator

ART. 6 din LEGA nr. 295 din 28 iunie 2004 privind regimul armelor si al munitiilor

Regimul armelor militare si al unor dispozitive destinate armelor letale

(1) Regimul detinerii, portului, utilizarii si operatiunilor cu arme si dispozitive militare se stabileste prin legi speciale.

(2) Este interzisa procurarea, detinerea, portul, utilizarea, importul, exportul si comercializarea de catre persoane fizice sau juridice, cu exceptia institutiilor publice cu atributii in domeniul apararii, ordinii publice si sigurantei nationale, a urmatoarelor sisteme si dispozitive destinate armelor:

a) sisteme de ochire care functioneaza pe principiul laser;

b) sisteme de ochire pe timp de noapte;

c) dispozitive destinate sau adaptate diminuarii zgomotului cauzat prin arderea unei incarcaturi.

• Upvote 2

• 1 year later...
  • 7 months later...
  • Moderator

lanterneled

Cred că e tardiv să-ți spun că cel mai probabil vei primi BANNED.

Probabil sunteți foarte disperați dacă încercați să vă faceți reclamă în acest mod primitiv și penibil. :)

• Upvote 1

Nu sunt ok replicile laserpoint de airsoft. Am incercat si eu si am avut probleme mari. In primul rand cu reglajele initiale. Apoi la tragere se tot deregla pana a ajuns sa se intrerupa. Cea mai buna solutie e sa ai pe cineva prin State unde e cam cel mai bun pret si sa-ti aduca el/ea.

• 2 weeks later...

Ca lanterna, recomand o lanterna cu LED cree, montabila cam pe orice arma.

Se gasesc in comert la sub 100RON.

Sunt mult mai puternice decat lanternele cu bec si functioneaza cu acumulatori.

@bolund - problema descrisa de tine se datoreaza faptului ca laserul respectiv avea lentila de focalizare reglabila.

Cele cu lentila cilindrica focalizeaza corect un puct de aproximativ 1mm pe distanta extrem de mare (mai mare decat e necesar pentru o arma).