Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Permis suspendat pentru refuz de recoltare probe sange

serbanalex
 Share

Question

va salut . am si eu o intrebare . un amic de al meu statea in auto personal putin afumat, pe langa el a trecut un echipaj de politie oprind si la legitimat acesta spunand ca nu are documentele la el .politistii lau dat jos din masina si lau dus la udriste amprente ,foto dupa care a mers la I M L ACOLO NU I SAU LUAT PROBE DE SANGE ACESTA REFUZAND RECOLTAREA AVAND O ALEGIE LA ACE CEVA DE GENUL ,DUPA CARE A FOST LASAT SA PLECE NESPUNANDUISE NIMIC.NEDUMERIRE.NU I SA DAT PROCES VERBAL NICI UN document.A TRECUT O LUNA DE ATUNCI ACASA NU A VENIT NICI O INSTIINTARE . INTREBARE CE SA INTAMPLAT SA SUSPENDAT PERMISUL SAU NU? multumesc daca puteti sa ma ajutati . ps. poate conduce in continuare? permisul avandul

• Downvote 2

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Amicul tau sau tu? Deja e un stereotip: "am si eu un amic". Si daca ai spune adevarul poate ai fi ajutat, dar asa...

E deja o practica: ce-am facut sefu? Eu doar stateam in masina, nu am condus eu.

Edited by minutzu

• 0
  • Moderator

Probabil pe numele "prietenului" tău există un dosar de cercetare penală pentru refuzul de recoltare a probelor biologice şi riscă pe lângă o condamnare şi anularea definitivă a permisului de conducere. Nu cred că mai are dreptul să conducă.

Dar cel mai indicat ar fi ca "prietenul" tău să meargă la poliţie, să vorbească cu poliţistul din seara respectivă. Numai aşa se poate informa corect.

PS: încearcă să scrii şi tu în limba română, pentru că e un adevărat chin să citeşti postările tale.

• 0

Daca ai permis de conducere, nu stiu de ce mai adresezi intrebari din astea pe forum, de parca ai invatat pentru examen din cartile de gatit, nu din OUG 195/2002, unde scrie si de infractiunea de refuz de recoltare probe biologice de sange...

• 0

EVIDENT ca:

permisul e suspendat,

nu erai oprit in parcare. :shock:

ai lipsit de la orele de gramatica

daca ai fi respectat legea si nu ai fi aplecat urechea la ce se vorbeste la coltul blocului la o samanta ai fi evitat situatia asta. :doh:

In consecinta, daca vei fi depistat din nou ”parcat” ti se va intocmi un alt dosar penal. B-)