Jump to content
  • 0

Nelamuriri privind eliberarea unei noi carti de identitate

sionut01
 Share

Question

un politist nu vrea s-a imi de aceptul sa-mi elibereze un nou buletin pe motiv ca nu mai stau in oras (muncesc in alt oras)si sa-mi fac buletin in orasul unde stau

precizez ca adresa di buletinul expirat e cea a parintilor cu acordul lor

ce pot face?

• Downvote 1

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Eu nu cred ca este treaba politistilor sa elibereze buletine, cred ca cei de la Evidenta Populatiei se ocupa cu asa ceva, mergi in judetul unde vrei sa iti faci CI si cere informatii.

PS: incearca sa scrii toate literele atunci cand postezi. Bafta!

• 0

cerasela cred ca baiatul se refera la faptul ca acel politist nu a vrut sa ii completeze anexa 10 : :)),

neavand un accept recent al proprietarilor locuintei,chiar daca sunt parintii lui.

Edited by s3rgiu

• 0

am aceptul parintilor

cand m-am dus sa ridic c.i mi s-a spus ca nu a venit confirmarea unui politist

m-am dus acasa am aflat ca a venit la parinti le-a explicat situatia ca eu nu sant acasa ca stau muncesc si stau in alt oras

cand l-am cautat personal mi-a spus pe un ton superior sai zic ca ori imi fac c.i in orasul unde stau acum sau sa stau la parinti mei pana se convinge el ca acolo locuiesc

am inteles de la fata care elibereaza c.i ca verifica si da un ok pentru eliberare c.i

dar poate sa nu dea ok ala pentru ca nu stau eu acasa

• 0

sionut01 acele controale sa fac de catre cei de la OP ...dar nu ar trebui sa fie un impediment in eliberarea acelei carti cum de altfel nu te poate nimeni obliga sa iti faci domiciliul in alta localitate....eventual ai putea sa ii propui fetei cu care locuiesti sa te lasa sa iti faci resedinta la ea si atunci lucratorii de la evidenta populatiei pot sa-ti elibereze buletin de identitate la resedinta....

Edited by domnisoara