Jump to content
POLITISTI.ro
Sign in to follow this  
Marius

Recomandari memory stick USB - stick de memorie USB

Recommended Posts

Marius

Vreau să-mi cumpăr un stick de memorie USB. Am aruncat o privire rapidă pe ofertele de pe piaţă şi am găsit următoarele:

sandisk.jpg

SSD Extern SanDisk Extreme PRO, 256GB, USB 3.1 cu următoarele specificaţii:
Capacitate 256 GB
Interfata USB 3.1
Rata de transfer citire: 420 MB/s - scriere: 380 MB/s
Tip Memorie Flash
Sisteme de operare Windows 10 / Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7
Dimensiuni (W x D x H mm) 11 x 21 x 71
Preţ 449 lei (emag)

USB-Kingston-HyperX-Savage.jpg

Memorie USB Kingston HyperX Savage, 256GB, USB 3.1/3.0 cu următoarele specificaţii:
Capacitate 256 GB
Interfata USB 3.0 USB 3.1
Rata de transfer: citire 350 MB/s - scriere 250 MB/s
Dimensiuni (W x D x H mm) 76.3 x 23.48 x 12.17
Preţ 548 lei (emag)

Dual-Sandisk.jpg

Memorie USB SanDisk Ultra Dual Drive 256GB, USB 3.1/USB Type-C cu următoarele specificaţii:
Capacitate 256 GB
Interfata USB 3.1
Rata de transfer citire 130 MB/s
Dimensiuni (W x D x H mm) 9.4 x 38.10 x 20.07
Preţ 199 lei (emag)

Recomandări? Sfaturi?

danpin

Ai gasit vârfurile de gamă. Pe compari.ro poti obține preturi mai mici cam cu 50 lei față de acestea.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• Cristi
      By Cristi
      De vanzare ZIP DRIVE USB, cumparat din Germania pentru a lucra dischetele zip de 100 de mega de la fosta mea clapa Roland VA 76. Acest produs se adreseaza celor care au clape din seria Roland G 800, G 1000 si/sau VA7/76.

Ce puteti face cu acest zip? Simplu, puteti scrie direct pe dischetele de 100 de megabytes ale clapei ritmuri, performance-uri si asa mai departe, fara a trebui sa va chinuiti sa treceti totul prin floppy.(Cunoscatorii stiu la ce ma refer). Pachetul este complet, zipul nu a fost decat desfacut si probat, intrucat clapa am vandut-o la scurt timp dupa ce l-am cumparat si nu am mai avut nevoie de acesta. Este NOU NOUT, atentie, nu vand rebuturi, si bonus in pachet sunt si trei dischete ZIP noi noute care efectiv in Romania nu se mai gasesc.(Credeti-ma, am cautat).

Pretul este de 100 de euro tot pachetul si este fix, nu negociez intrucat produsul este de calitate si nu se mai gaseste la noi.

• axle15
      By axle15
      Vand router WiFi D-Link si stick USB WiFi TRENDnet.Ambele le-am folosit la mine in casa ,nu au stat in fum sau abur sunt ca si noi-stare optica OK (au inclusiv ambalajul original ,cablurile ,CD-urile ,si manualele ).Ambele sunt clasa g (routerul este backward compatible cu clasa b ,are criptarea retelei pe 64/128 biti WEP/WPA ,are si 4 porturi ethernet) ).
      Routerul instalat la mansarda imi dadea ,la parter ,prin doua plansee de beton si un zid de caramida ,semnal la 2-3 linii ,oscilant intre low signal (clipurile normal definition ,pe YouTube ,mergeau fluent) si good signal (mai rar ,e drept).
      Pretul (router +stick) este de 145 ron ,usor negociabil cu taxele postale incluse si plata ramburs.Le vand si separat cu 120
      ron (fara taxe postale) routerul si 35 ron (fara taxe postale) stickul.Cei interesati ma pot contacta prin PM.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.