Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
nickudragan

Soluţionare reclamaţie în cazul unui accident uşor - tamponare

Întrebare

nickudragan

Bună, pe scurt. O carosată a încercat să mă depăşească pe partea dreaptă şi s-a băgat brusc în faţa mea, am frânat dar cu colţul mi-a zgâriat aripa şi a înfundat-o.

M-am dat jos i-a spus şoferului ce a făcut, dar tot el era cel revoltat. M-am dus la biroul rutier, am dat declaraţie şi i-am arătat poza cu aripa. După câteva zile suna poliţistul şi spune că nu are ce să facă pentru că, carosata nu are nimic. Degeaba i-am explicat că m-a lovit cu colţul fiind de fier, se şi vede vopseaua pe aripa mea. Am uitat să precizez că am avut şi un martor în maşină.

Nu ştiu care e procedura, dar dacă măsura înălţimea colţului carosatei şi avaria mea îşi dădea seama imediat, i-am propus dar a zis că asta e treaba asigurărilor, iar martorul nu are nici o valoare.

Mi-a spus că şi dacă eu lovesc pe cineva, iar la mine nu se vede nimic, nu are ce să îmi facă

E corectă decizia sa, dacă nu unde aş putea să o contest, sau ce să fac să îmi recuperez paguba 

O zi bună.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

0 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

Nu există încă răspunsuri la această întrebare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.